بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

 
بیماریهای مهم و مختلفی وجود دارند که از دلایل اصلی مرگ و میر در توله ها و سگ ها می باشند. زمانی که افراد می خواهند توله سگی را در منزل نگهداری نمایند، انجام واکسیناسیون به منظور پیشگیری از بیماریهای کشنده اصلی و الزامی است.
 
بیماریهای سگ که توسط واکسیناسیون پیشگیری می شوند عبارتند از:
 
دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروا ویروس سگ، کورونا ویروس سگ و هاری.
   
سگ های ماده ای که در نتیجۀ واکسیناسیون های منظم، از سطوح بالای آنتی بادی برخوردار می باشند

، می توانند از طریق شیر خود، باعث انتقال ایمنی به توله ها شوند.
 
شاید این سئوال در بین دارندگان سگ بوجود آید که چرا توله ای که از مادر واکسینه شده به دنیا آمده و بصورت کامل از شیر مادر تغذیه کرده است و بدنش دارای ایمنی است، باید واکسیناسیون شود؟
 
   زیرا این ایمنی و مقاومت در زمانی که توله ها از شیر گرفته می شوند، موقتی است و سطح مورد نیاز آن برای محافظت از بدن توله ها در مقابل بیماریها کاهش می یابند، به همین علت باید واکسیناسیون توله ها دوباره صورت گیرد.

به منظور دریافت ایمنی کامل در اوایل

زندگی، توله های جوان و تازه از شیر گرفته را باید در برابر بیماریهای دیستمپر، پاروا ویروس و کورونا ویروس سگی و غیره واکسینه نمود.
   
توله ها باید تحت دو یا تعداد بیشتری از واکسیناسیونها قرار گیرند. به این علت که در اوایل زندگی، آنتی بادی های باقی ماندۀ مادری ممکن است مانع از بوجود آمدن ایمنی فعال شوند. تزریق دوم در حدود چهار هفته پس از تزریق اول، به منظور موثر بودن واکسیناسیون الزامی می باشد.
     
معمولا تزریق حمایتی هر ساله در برابر تمام بیماریهای صورت می گیرد تا میزان ایمنی بدن را به بالا ترین سطح محافظت کنندۀ برساند. همچنین واکسیناسیون به منظور حفاظت از توله ها در برابر بیماریهای عفونی توصیه می شود.
 
  توله های جوان بیشترین حساسیت را در برابر بیماریهای عفونی دارا می باشند و بنابراین بجز در زمانهایی که می خواهید آنها را جابجا کرده و به مکان امنی منتقل کنید، باید در داخل منزل نگهداری شوند تا با عامل بیماریزا برخورد پیدا نکنند. در صورتی که از قبل سگ دیگری در آن محیط وجود داشته باشد، باید از سلامت

جسمی و واکسیناسیون کامل آن سگ مطمئن شوید، در غیر این صورت نباید اجازۀ ورود و نزدیکی سگ و افرادی که با آن حیوان در تماس بوده اند را به محیط توله ها بدهید.
    
اطلاع از سلامتی توله ها و سگ ها در زمان واکسیناسیون آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو قبل از واکسیناسیون، حیوان خود را بر علیه بیماریهای انگلی و کرمی تحت درمان قرار دهید.

پیام بگذارید