بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

این موضوع برای صاحبان حیوانات خانگی نیازی به یاداوری ندارد , “حیوانات باعث می شوند افراد احساس خوبی پیدا کنند”.بیشتر افراد در مورد احساس خوبی که برای نگهداری یک حیوان خانگی دارند صحبت می کنند.اما جدا از ایجاد یک حس خیلی خوب ,حیوان مورد علاقه شما می تواند به “سلامتی” تان کمک زیادی کند و همیشه شما را سالم نگه دارد.شاید باور نکنید اما 27 راه وجود دارد که حیوانات باعث سلامتی شما می شوند!!حتما با خواندن این 27 راه شگفت زده خواهید شد!

رفع خستگی:
تنها 20 تا 30 دقیقه به سگ یا گربه خود یا ماهی در حال شنا کردن است خیره شوید تا به ارامش برسید.نگاه کردن به حیوان خانگی تان باعث کاهش استرس و اضطراب شما می شود.در واقع تغییرات فیزیکی که در طول روز برای شما رخ می دهد باعث ایجاد تغییر در رفتار و خلق و خوی شما می شود.با نگاه کردن به حیوان خانگی ,سطح هورمون “کورتیزول، “(هورمون استرس) کاهش یافته و ترشح ماده شیمیایی سروتونین”serotonin” که باعث ارامش شما می شود افزایش می یابد.کاهش استرس از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.
 
کنترل فشار خون:

شما دائما نگران وزن خود و ورزش روزانه و… هستید.اما با داشتن یک حیوان خانگی می توانید فشار خون خود را کنترل کنید ! مطالعات بر 240 زن و شوهر نشان داده است افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند فشار خون کمتری نسبت به افراد معمولی دارند.همچنین مطالعات دیگری بر روی کودکان مبتلا به فشار خون بالا نشان داده فشار خون این کودکان بیمار هنگام نوازش سگ,پائین می اید !!

کمک به برای کاهش میزان کلسترول :

پزشکان برای کنترل کلسترول پیشنهاد می کنند رژیم غذایی مناسبی داشته باشید,ورزش کنید یا از دارو استفاده کنید.اما با داشتن یک حیوان خانگی کنترل میزان کلسترول برای شما راحت تر خواهد بود!طی تحقیقات انجام شده و مقایسه صاحبان حیوانات خانگی با افراد دیگر,مشخص شد میزان کلسترول و تری گلیسیرید در افرادی که از حیوانات مراقبت می کنند کمتر است!البته این موضوع به سبک زندگی صاحب حیوان نیز بستگی دارد.

سگها و گربه ها و قلــب شما !:

تحقیقات نشان داده است داشتن یک گربه باعث حفاظت از قلب شما می شود! مطالعاتی که در مدت 20 سال توسط محققان انجام شده است,نشان می دهد فقط 40% احتمال مرگ صاحبان حیوانات در اثر حمله قلبی وجود دارد!مطالعات دیگری نشان داده است صاحبان سگها که تا به حال حمله قلبی را تجربه کرده اند زنده ماندند و سالم هستند !!! به طور کل داشتن حیوان خانگی می تواند از بروز بیماری ها و حملات قلبی(مخصوصا نارسایی قلبی) جلوگیری کند.

حیوانات خانگی بهترین چیز برای رفع افسردگی!:

حیوانات خانگی مانند داروهای شناخته شده برای درمان افسردگی هستند.پزشکان خرید یک حیوان خانگی برای رفع افسردگی را توصیه می کنند.شما می تواند با پت خود صحبت کنید,با او بازی کنید ,او را نظافت کنید و بیشتر وقت خود را با او بگذرانید.نوازش سگ یا گربه باعث شادی و ارامش شما می شود.مراقبت از یک سگ یا گربه باعث می شود شما احساس بسیار بهتری نسبت به گذشته داشته باشید.

تناسب اندام :

صاحبان سگها اندام بهتری نسبت به افراد دیگر دارند زیرا انها روزی 30 دقیقه سگ خود را به پیاده روی می برند.شما نیز می توانید 15 دقیقه صبح و 15 دقیقه شب با سگ خود به پیاده روی بروید.صاحبان سگها به دلیل بازی و رفتن به پیاده روی با سگ خود,فعالیت بیشتری نسبت به دیگران دارند و در نتیجه بدنی سالم تر نیز خواهند داشت.بازی کردن با سگ نیز می تواند به تناسب اندام شما کمک کند!

بر قراری ارتباط با دیگران:

حتما برای شما پیش امده که وقتی با سگ خود به خیابان و پارک می روید,افراد دیگر با لبخند به سمت شما و سگتان بیایند.صاحبان حیوانات خانگی تمایل زیادی به صحبت با یکدیگر دارند!اگر شما یک سگ یا گربه داشته باشید , روابط اجتماعی بهتری نیز خواهید داشت!سگ شما می تواند با دوست جدید خود در پارگ بازی کند و شما نیز با صاحب دوست سگتان اشنا شوید و گفتگو کنید !

الرژی و حساسیت کمتر,سیستم ایمنی قوی تر:

طبق گفته محققان,کودکی که با یک سگ یا گربه در یک خانه زندگی می کند و بزرگ می شود,کمتر از بقیه کودکان به الرژی مبتلا می شوند.علاوه بر این ,کودکانی که در مزرعه در کنار حیوانات دیگر رشد می کنند سیستم ایمنی قوی تری دارند زیرا مواد شیمیایی خاصی که باعث فعال بودن و ایمن بدن ان ها می شود,بیشتر ترشح می شوند.این سیستم ایمنی بدن,در دوره پیری به ان ها کمک می کند و از بروز بسیاری از بیماری های جدی که در دوره سالمندی به وجود می ایند جلوگیری می کند.

زنگ هشدار:

برای افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند,افت قند خون می تواند خطری جدی باشد.بعضی از سگ ها می توانند قبل از وقوع اتفاقی ناگوار,به صاحب خود هشدار دهند و ان ها را از وقوع خطر اگاه سازند.سگ ها از تغییرات شیمیایی که در بدن رخ می دهد اگاه می شوند و قبل از وقوع حادثه به صاحب خود اطلاع می دهند.به این ترتیب سگها می توانند جان صاحب خود را نجات دهند.معمولا از هر سه قلاده سگهایی که با افراد دیابتی زندگی می کنند,یکی از ان ها قادر به تشخیص تغییرات شیمیایی که در بدن رخ می دهند می باشد.به همین دلیل سازمان هایی وجود دارند که سگها را برای کمک به افراد دیابتی اموزش می دهند.

کمک به کودکان مبتلا به ADHD:

یک حیوان خانگی می تواند به کودکان و نوجوانان مبتلا به “ADHD” (پیش فعالی) کمک زیادی بکند.نگهداری از یک حیوان خانگی به برنامه ریزی و وقت و انرژی نیاز دارد.کودکان مبتلا به ADHD با بازی کردن با حیوانات,بیشتر انرژی خود را تخلیه می کنند و به این ترتیب خیلی راحت تر به خواب می روند.به دلیل رابطه عمیق میان حیوانات و کودکان,حیوانات خانگی به انها عشق بی قید و شرط می دهند,بنابراین ,کودکان پیش فعال از اعتماد به نفس بیشتری بهره مند خواهند شد که همین موضوع در بهبود ان ها بسیار موثر است.

استخوان های مقاوم می خواهید؟با سگها قدم بزنید!:

استخوان های قوی و محکم,از شما در برابر پوکی استخوان و شکستگی های دردناک محافظت می کنند.راه رفتن با سگ به مستحکم شدن استخوان های شما کمک می کند.همچنین باعث صفت شدن عضلات دور استخوان می شود.علاوه بر این ,قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث جذب ویتامین D می شود .ویتامین D نیز در جلوگیری از پوکی استخوان نقش بسیار مهمی دارد.

حرکات کششی با گربه:

اگر شما به ارتریت مبتلا هستید,باید بدانید که حرکات کششی بخش مهمی از درمان این بیماری است.اگرچه انجام این حرکات کمی سخت و دشوار است,اما به شما توصیه می شود با گربه خود حرکات کششی را انجام دهید!گربه ها چند بار در روز بدن خود را کش می دهند.به او نگاه کنید.هر زمان گربه بدن خود را کش داد,شما نیز حرکات کششی را انجام دهید ! به این ترتیب هر روز می توانید با گربه خود ورزش کنید و حرکات کششی انجام دهید.ورزش با حیوان خانگی مورد علاقه تان,باعث شادابی و ارامش شما نیز می شود.

پیام بگذارید

X