بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بر اساس گزارش سازندگان محصولات حیوانات خانگی در سال های 2009-2010 در حدود 93.6 میلیون گربه در خانواده های ایالات متحده آمریکا زندگی میکنند، و این در حالی است که تنها در حدود 77.5 میلیون سگ در خانه ها زندگی میکنند. دلیل عمده محبوبیت گربه نسبت به سگ این است که گربه سازگاری آسان تری به زندگی داخل آپارتمان نشان میدهد و می تواند خود را با زندگی پر مشغله انسان به راحتی وفق دهد. با این حال بعضی از نژاد گربه ها بهتر از بعضی نژاد های دیگر برای زندگی آرام در آپارتمان هستند.

شخصیت گربه های مخصوص آپارتمان
هنگام انتخاب گربه برای زندگی با شما، به صفات و خلق و خوی های زیر توجه کنید:
. سازگار و آسان گیر باشد.
.به فعالیت خیلی زیاد برای شادی احتیاج نداشته باشد.
.کم صدا و کم صحبت باشد.
.بتواند تنهایی تا 8ساعت یا بیشتر را در خانه تحمل کند (مخصوصا اگر شما شاغل هستید یا مجبورید ساعاتی از روز را در خارج از منزل سپری کنید).
.اجتماعی باشد و رفتاری دوستانه داشته باشد.
.احتیاج به قلمروی بزرگی نداشته باشد.

همچنین مطمئن شوید قبل از انتخاب گربه ، شیوه زندگی خود را به حساب بیاورید. اگر شما برنامه دارید مهمانی های زیاد یا دیدارهای دوستانه زیاد داشته باشید مطمئن شوید گربه ی شما میتواند سروصدا و اشخاص ناشناس را تحمل کند.(حتی یک مهمانی کوچک و شلوغی های آن میتواند روی گربه شما تاثیر بگذارد).

نژادهای مخصوص آپارتمان
در لیست زیر به نژادهای شناخته شده ای که مناسب برای ساکنان آپارتمان است اشاره شده است، البته شخصیت و صفات رفتاری هر یک از این نژادها متفاوت است، بنابراین با فروشنده یا پرورش دهنده صحبت کنید که مطمئن شوید نژاد انتخابی شما به خوبی با شرایط زندگی شما سازگار است.

– نژاد موکوتاه بریتانیایی (British Shorthair) به خصوص برای توانایی خود برای سازگاری با زندگی آپارتمانی شناخته شده است. با صاحب خود مهربان است و رفتاری دوستانه دارد. این نژاد مقاوم همچنین نیز مناسب افرادی هست که برای اولین بار گربه به سرپرستی گرفته اند. اگر شما گربه ای میخواهید که اکثرا بر روی پاهای شما باشد این نژاد مناسب شماست.

– نژاد پرشین (Persian Cat) با منش آسان گیر و مهربان، با رفتاری آرام و متین، بسیار مناسب برای زندگی داخل آپارتمان است. هرچند پرشین ها احتیاج به توجه دارند و در غیر این صورت با محیط به خوبی سازگاری و سازش ندارند. پرشین ها نیاز روزانه به نظافت موهایشان دارند. اگر شما شخصیت پرشین ها را دوست دارید اما موهای بلند و لازم به رسیدگی زیاد آنها برای شما خوش آیند نیست، بهتر است از نژاد اگزاتیک نسخه مو کوتاه پرشین را مورد بررسی قرار دهید.

– نژاد طوسی روسی (Russian Blue) گربه ای بسیار مهربان اما مستقل است. بسیار مناسب برای افراد تنها و شاغل است. آنها بعنوان حیواناتی خجالتی با غریبه ها شناخته شده اند اما بسیار به شخص مورد علاقه ی خود وفادار هستند. موهای طوسی آنها به نظافت و رسیدگی کمی نیاز دارد. آنها به نسبت فعال هستند و از بازی کردن بسیار لذت میبرند.

– نژاد جاوه (Javanese) بسیار بازیگوش، مهربان و آوازخوان است. اگر چه گربه جاوه می تواند تنهایی در روز را به خوبی تحمل کند. آنها احتیاج دارند با صاحب خود تک به تک وقت بگذراند تا بتوانند واقعا گربه های شادی باشند. این نژاد یکی از بهترین نژادها برای خانواده هایی است که برای اولین بار گربه به سرپرستی میگیرند و همچنین بسیار مناسب افراد ارشد خانواده هستند که بازنشسته شده اند.

– نژاد رگدال (Ragdoll) برای خلق و خوی متین و آرام و دلپذیریشان شناخته شده اند. اگر شما به دنبال گربه ای هستید که اکثرا روی پاهای شما لم بدهد اما به رسیدگی مخصوصی احتیاج نداشته باشد رگدال گزینه ایده عالی برای شما است. این نژاد را فقط باید در خانه نگهداری کنید و او خود را به محیط آپارتمان شما به خوبی وفق میدهد.

گزینه های دیگر برای آپارتمان نشین ها
بسیاری از گربه های آسان گیر، دلپذیر و مهربان در پناهگاههای حیوانات چشم به راه خانه هایی دائمی هستند. اگر شما از چنین مکانی هایی می خواهید گربه ای را انتخاب کنید بدنبال گربه ای بالغ بروید. زمانی که گربه به سن 3 سال یا بالاتر انتخاب میکنید، شخصیت او به طور کامل شکل گرفته است و کارمندان پناهگاه میتوانند به شما کمک کنند که گربه ای متناسب با شیوه زندگی خدا پیدا کنید. اگر شما با این واقعیت کنار بیاین که گربه شما برای همیشه با شما نمی تواند باشد، متوجه اید که گربه های بالغ تمایل دارند در آرامش و خانه ای گرم و دوست داشتنی سال های طلایی خود را سپری کنند.
این هم در نظر داشته باشید شما میتوانید 2 گربه که سازگار با شرایط شما هستند را به سرپرستی بگیرید و یا دو گربه بالغ که شخصیت های سازگاری دارند. آنها میتوانند در زمانی که شما در منزل نیستید همدیگر را سرگرم کنند و همدم هم باشند، و شما محبت و توجه دو برابر نصیبتان میشود وقتی بعد از یک روز طولانی به خانه بازمیگردید.

ملاحظات خاص
گربه شما از داشتن یک قلمروی عمودی بسیار خرسند میشود. یک درخت مخصوص گربه بلند یا یک مکان خاص بر روی جا لباسی یا کتابخانه میتواند این احساس را در گربه شما بوجود بیاورد که آپارتمان شما بسیار بزرگ تر از چیزی که هست می باشد. این امر به ویژه زمانی که بیش از یک گربه دارید بسیار مهم است. فضای عمودی می تواند به جلوگیری از مشکلات رفتاری و استرس کمک کند مانند جنگ بین آنها و ….
در نهایت مهمترین عامل در انتخاب یک نژاد گربه مناسب آپارتمان نژاد آن نیست بلکه شخصیت گربه است. پرورش دهندگان میتوانند به شما کمک کنند که با توجه به شرایط زندگی و شیوه زندگی خود گربه مناسبی انتخاب کنید. در مورد مسکن و شیوه ی زندگی خود با پرورش دهنده ها صادق باشید، از جمله اگر شما تمایل به سفر یا دوری از خانه برای کار دارید. در صورتی که پرورش دهنده به شما گفت نژادی برای زندگی در یک خانه کوچک مناسب شما نیست حرف او را بپذیرید.
پرورش دهندگان می خواهند گربه هایشان خانه ای خوب و ” برای همیشه” را داشته باشند و از هیچ کاری در این زمینه دریغ نمیکنند. زمانی که شما وقت خود را برای پیدا کردن گربه مناسب خود بگذارید. شما و دوست گربه شما میتوانید رابطه ای قوی و دوست داشتنی برای باقی عمر داشته باشید.
 

پیام بگذارید