بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

روش 1 از 3:

بدانید که همستر شما هرگز نیاز به حمام ندارد! که می شود گفت، اگر شما با توجه به همستر تون لازم دونستید اونو حموم کنید،حتما از خطراتش اگاهی پیدا کنید.

اگر همستر شما بو میده احتمال زیاد قفس شما نیاز به تمیز کردن داره.
در طول فحلی،همستر زن نیز می تواند بوی مختلف زمانی که در حرارت قرار بگیرد بدهد.
مطمئن شوید که همستر شما واقعا نیاز به حمام دارد. تنها زمانی شما باید همستر خود را حمام کنید که چیز اسیب زننده به او خورده باشد. به عنوان مثال چیزی سمی و یا چیزی که می تواند باعث خفه کردن هستر بشه.
آنها سعی میکنند تا خود را تمیز کنند.
اول حمام شن و ماسه را امتحان کنید.اگر همستر شما دچار کثیفی مرگبار نشده یک حمام شن و ماسه می تونه کافی باشه برای تمیز کردنش. فروش شن و ماسه برای نوعی جونده کوچک شبیه سنجاب و همستر در فروشگاه پت میتونید تهیه کرده و آن را در یک کاسه کوچک برای همستر خود بریزید. اطمینان حاصل کنید که شن و ماسه ای که خریده اید گرد و غبار ندارد زیرا گرد و غبار می تواند مشکلات تنفسی برای همستر شما را ایجاد کند. اگر شن و ماسه را ثابت و دائم در قفس همستر خود گذاشته اید و یا playpen است، ان را روزانه چک کنید زیرا ممکنه همستر شما شروع به استفاده از آن به عنوان یک جعبه بسترکند.

اطمینان حاصل کنید که هیچ راه دیگری برای حذف مواد مشکل وجود ندارد. اگر همسترتون دارای موی بلند است و ادامس روی پوست آن چسبیده، شما به سادگی می توانید آن را برش بزنید و ان را با قیچی به ارامی جدا کنید

 روش 2 از 3: پارچه مرطوب

یک ظرف را با یک یا دو فنجان آب با دمای اتاق پر کنید.و یک قطره شامپو حیوانات خانگی بدون بو به آن اضافه کنید. نگاهی به پارچه خیس کنید و آن را در ظرف مرطوب کنید.اگر هر نوع از کف وجود دارد، شما شامپو بیش از حد استفاده کرده اید.

به دقت با پارچه همستر خودتونو تمیز کنید.مثل وقتی که شما آن را نوازش میکنید.

آن را با حوله ای نرم خشک کنید.و محل همستر خود را در قفس تمیز کنید، و محل قفس را در یک محل کمی گرم تر از نرمال بگذارید

 روش 3 از 3: حمام کردن هامستر شما

اگر شما مطلقا باید همستر خود را حمام کنید، یک کاسه را با چند سانتی متر از آب ولرم پر کنید.

بسیار به آرامی، همستر خود را خیس کنید مراقبت باشید اب به صورت و گوش همستر نخوره زیرا باعث مرگ همسترتون میشه..شما می توانید از مسواک قدیمی استفاده کرده و به آرامی همسترتون را تمیز کنید. باز هم مطمن شوید اب به چهره ، صورت و گوش همسترتون نخورد.

اگر آب به تنهایی ماده سمی یا چسبنده را حذف نکرد، شما می توانید یک مقدار بسیار کمی شامپو حیوان خانگی بدون بو استفاده کنید. بسیار مراقب باشید که کف به دور به صورت همستر شما باشد.

و در مرحله بعد همستر را بشویید

همستر خود را در یک حوله قرار دهید و ان را به ارامی خشک کنید.بستر همستر خود را چک کرده تا خشک و گرم باشد.فراموش نکنید که اصلا نباید همستر خود را حمام کنیدفقط در صورتی کاملا ضروریاین کار را انجام دهید. حمام همستر برایش بسیار خطرناک است و برایش استرس ایجاد میکند و همچنین می تواند سیستم ایمنی بدنش را پایین بیاورد.

پیام بگذارید