علل مهم مریضی در سگ ها

غذای انسانی
خیلی از ماها وقتی سگمان التماس می کند به او از غذای خودمان می دهیم. سگها در التماس کردن خوب هستند. قبل از اینکه بخواهید به سگتان غذایی بدهید باید در نظر داشته باشید که چه چیزی دارید به سگ می دهید. بعضی از غذاهای انسانی برای سگها سمی است. غذاهایی مانند پیاز، انگور، شکلات و کشمش برایشان سم محسوب می شود.
ساختار بدنی سگها با انسان متفاوت هست و همین تفاوت باعث می شود سگ ها در هضم و یا واکنش به برخی غذاها با ما تفاوت داشته باشند.
از صدمات احتمالی انگور و کشمش نارسایی کلیه و از صدمات پیاز پارگی گلبول های قرمز خون را نام برد. شکلات هم می تواند بر قلب و سیستم عصبی مرکزی اثر گذارد.

سموم خانگی
سگ ها موجودات کنجکاوی هستند و دوست دارند محیط اطراف را با استفاده از بینی و دهانشان کشف کنند. به طور مثال اگر سگ وسایل تمیز کننده مورد استفاده انسان، مثل سفید کننده ها را بخورد مریض خواهد شد. ضد یخ هم از سمومی است که می توانند سگ را مریض کند.

آب و هوا
درست مانند انسان ها، سگ ها هم می توانند به دلیل آب و هوا مریض شوند.
به طور مثال اگر در یک روز بسیار گرم سگ خود را در ماشین برای مدت طولانی بگذارید، دمای داخل ماشین بر اثر گرما به سرعت بالا رفته و باعث خفگی سگ خواهد شد. رها کردن سگ در حیاط هم در همچین روزی باعث می شود سگ آب بدن خود را از دست بدهد.
هوای سرد هم مانند گرما مشکلاتی به همراه دارد. شما نمی توانید سگ خود را برای مدتی در درجه حرارت نزدیک انجماد رها کنید. آنها هم مانند انسان ها می توانند هیپوترمی شوند. حداقل آسیب قرار داشتن در محیط سرد می تواند سرما خوردگی باشد

انگل
سگ ها زمینه ابتلا به انواع انگل ها را دارا هستند.
چندین انگل وجود دارند که سگ ها می توانند به آنها مبتلا شوند. مانند کرم ها. این انگل ها باعث مریضی ای سخت و یا حتی مرگ می شوند.
کرم قلب نوعی انگل است که می تواند از پشه منتقل شود. در قلب زندگی می کند و مشکلات قلبی به همراه دارد.
کرم قلاب دار و کرم گرد از مدفوع آلوده به این انگلها می تواند منتقل شود. سگ در دوران جنینی یا با خوردن غذای آلوده می تواند به این انگل مبتلا شوند.
نوع دیگری از انگل ها به اسم کرم روده در دستگاه گوارش زندگی می کند و انگل ریه به ریه های سگ آسیب می زند.
به منظور جلوگیری از عفونت و ابتلای سگ، صاحبان سگ باید برای دریافت داروهای پیشگیرانه اقدام کنند

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.