بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

ژرمن شپهرد ها یکی از شناخته شده ترین نژاد ها هستند به این دلیل که پر کاربرد و محبوب اند .امروزه انها محافظ خانواده ،نگهبان،سگ های پلیس و امداد و … . نوع مو بلند یا لانگ هیر ژرمن با نوع معمولی ان تفاوت دارد و بدرستی شناخته نشده است .

رسمییت نژاد و استاندارد

 امریکن کنل کلاب ،ژرمن هایی با طول مو های متوسط و متراکم را به رسمیت شناخته است ولی فهرستی از انواع پوشش های این نژاد تهیه کرده است که برخی را رد صلاحییت کرده و برخی را جزئی از نواقص میداند .با توحه به این لیست خود ژرمن های لانگ هیر هم به چندین نوع تقسیم میشوند که البته همه انها استاندارد و مجاز نیستند و برخی نیز استاندارد هستند،طبق بخش نامه ی استاندارد امریکن کنل کلاب پوشش خارجی بیش از حد بلند رد صلاحییت میشود. برای شناخت بیشتر این پوشش ها میتوانید به سایت امریکن کنل کلاب بروید و لیست تهیه شده را مشاهده کنید .

پوشش بلند

 تفاوت اصلی لانگ هیر با ژرمن معمولی در پوشش و طول مواست .گفته میشود که اولین نسخه های ژرمن ها ،مو بلند بودند.در اواخر قرن 19 اولین ژرمن های مو کوتاه(پوشش استاندارد) توسط Rittmeister von به نمایش گذاشته شدند و سپس به رسمیت شناخته شدند .به رسمییت شناخته شدند این ژرمن ها پیش زمینه ای برای پرورش اینگونه ژرمن ها بدست پرورش دهنده ها بود ،امروز امریکن کنل کلاب نوع معمولی را به رسمییت شناخته و استاندارد اعلام کرده است .

لایه ی زیرین

ژرمن شپرد ها دارای پوشش دولایه ای هستند که برایشان خاصییت ضد اب را به ارمغان میاورد ولی ژرمن های لانگ هیر فاقد لایه ی زیرین هستند و اتفاقا یکی از دلایل ردصلاحییت کردن این پوشش توسط امریکن کنل کلاب نیز همین موضوع است .این نیز یک ویژگی اصلی مد نظر … بود که در نهایت به نفع پرورشدهندگان این نوع تمام شد .در نظر گرفتن قابلییت ضد اب بودن فویژگی مهمی بود که او میخواست سگ در برابر اب و هوای نامساعد مقاوم شود .

در ضمن ژرمن های لانگ هیر کمتر در معرض ابتلا به مشکلات مفاصل ران قرار میگرند در صورتی که در ژرمن های معمولی این مشکل بسیار رایج است .

پیام بگذارید