بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

همه ما امیدواریم که پتهایمان سالم و تندرست باشند ولی آن ها نمی توانند هنگامی که احساس بیماری می کنند به ما اطلاع دهند بنابراین باید رفتار پت خود را در مواقع عادی زیر نظر بگیریم و در صورتی که متوجه تغییری در آن شدیم بدانیم که پتمان بیمار شده است .
صاحبان جدید نیز در هنگام انتخاب پت جدیدشان باید خصوصیات یک پت سالم را بدانند تا حیوانی که انتخاب می کنند بیمار نباشد . با اینکه هر نژاد خصوصیات متفاوتی دارد ، از خصوصیاتی که در همه نژاد ها مشاهده می شوند می توان این موارد اشاره کرد

1 – پت های سالم فعال و هوشیارند

همه پت های ( از مار ها گرفته تا سگ ها ) شخصیت خاص خودشان را داشته و ممکن است به اندازه پت های دیگر فعال نبوده و یا حتی بیش از آنها فعالیت داشته باشند .
اکثر پت های سالم به حضور شما توجه و علاقه نشان می دهند و پت هایی مانند سگها ، گربه ها و پرنده ها دوست دارند در کنار شما باشند و به آسانی با شما ارتباط برقرار می کنند .
در صورتی که پت شما بی حوصله و بی توجه است ، بیش از مواقع عادی می خوابد ، کم تحرک است و یا به طور ناگهانی پرخاشگر می شود باید بدانید که مشکلی وجود دارد .

2 – چشم های پت های سالم شفاف هستند

چشم های یکی از مهم ترین نشانه های سلامت یک پت هستند . چشم های یک پت سالم باید شفاف بوده و پلک درونی آنها نباید دیده شود . پت باید با چشمانش شما و یا اسباب بازی های را به آسانی بیابد .
به یاد داشته باشید که سگ ها و گربه ها دارای حس بویایی و شنوایی بسیار قدرتمندی هستند و در صورتی که از تاری دید و یا نابینایی رنج ببرند تشخیص این حالت ها چندان آسان نیست .

3 – گوش های پت های سالم باید کاملا تمیز باشد

در صورتی که پتی دارای بیماری های عفونی بوده و یا دارای انگل باشد گوش هایش به سرعت کثیف می شوند . گوش های یک پت سالم رنگ معمولی داشته و قرمز یا ملتهب نیستند .

پیام بگذارید