بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

امروزه ابتلای سگ به هیستری در بعض از کشورها مانند انگلستان کمیاب است. 60 سال پیش روزانه حداقل 12 مورد از این بیماری در درمانگاهی در گلاسکو تحت مداوا قرار می گرفتند.
هنگامی که هیستری متداول بود، با تغذیه توسط بیسکویت و غذایی که از آرد سفید تهیه می شد در رابطه بود. باید بین این نوع آرد و بیماری هیستری یک دلیل عمده بوده باشد، چرا که وقتی کارخانه ها مصرف آن را متوقف کردند، از فراوانی هستری به نحو چشمگیری کاسته شد.
موارد جدید را به کمبود ویتامین B1 در رژیم غذایی نسبت می دهند.
ظاهرا موارد اندکی از این بیماری با گری اتودکتیک در رابطه می باشد.
در هیستری، صدار ناگهانی و یا هیجان باعث بروز حمله خواهد شد. سگ جدا دیوانه می شود و در حالی که سر خود را پایین انداخته است بی هدف به اطراف می گریزد و به همۀ تلاشهایی که برای توقف آن صورت می گیرد بی اعتنا است.
حمله ممکن است به مدت چند دقیقه تا نیم ساعت به درازا بکشد تا اینکه سرنجام سگ به حالت تشنج به زمین می افتد.
در نخستین گام سگ را در یک محیط کاملا تاریک قرار دهید تا نتواند آسیب چندانی به خود برساند و سپس با دکتر دامپزشک تماس بگیرید.
دکتر دامپزشک یک مسکن و یا آرام بخش قوی تزریق می نماید، عامل را شناسایی می کند و روشی را برای پیشگیری پیشنهاد می نماید.
برای جلوگیری از بروز چنین حمله هایی بهتر است رژیم غذایی سگ را تغییر دهید. اگر سگ عمدتا با بیسکویت تغذیه می شود، آن را به گوشت و سبزیجات تازه تغییر دهید.
پس از یک دورۀ یک یا دو هفته ای که در طی آن ممکن است داروهای آرام بخش ضرورت داشته باشد، تغییر رژیم غذایی همراه با مصرف روزانۀ یک قرص محتوی ویتا مین B1 از حملات بعدی پیشگیری خواهد کرد. روزانه یک قاشق چایخوری مخمر خشک، ویتامین B لازم را تامین خواهد نمود.

پیام بگذارید