بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

حملات عصبی می توانند تجربه وحشتناکی برای حیوان و صاحبش باشند ، این حملات به شکل لرزش و اسپاسم های عضلانی مشاهده می شوند که علت وقوع آنها مشکلات مغزی است . این حملات علل بسیاری دارند و معمولا در سگهای مسن شایع تر هستند .

حمله عصبی را چگونه می شود تشخیص داد ؟

هنگامی که سگ شما دچار یک حمله عصبی میشود ، مغز به اعضا سیگنال های اشتباه فرستاده و موجب لرز و اسپاسم می شود . گاهی اوقات این نشانه های قابل مشاهده نیستند ولی در اکثر مواقع موجب انجام حرکات غیر طبیعی و خشونت بار توسط حیوان می شوند . دیگر نشانه های حملات عصبی اینها هستند :

– دویدن در جا یا تکان دادن بی دلیل اعضای بدن
– حرکات غیر طبیعی فک حیوان
– گشاد شدن مردمک چشم
– ریزش آب از دهان
– از دست دادن اختیار ادرار و مدفوع

چه عواملی موجب بروز حملات عصبی در سگهای مسن می شوند ؟

شایع ترین دلایل بروز حملات عصبی در سگها بیماری های مزمن مانند صرع است . صرع نوعی بیماری است که حملات مغزی پی در پی را به همراه دارد و علت وقوع آن عدم تعادل شیمیایی پیام رسان های عصبی بدن است . فعالیت غیر طبیعی نورون ها در مغز سگهای مبتلا به صرع علت بروز حملات عصبی پی در پی است . مسمومیت نیز یکی از دلایل بروز این حالت است و معمولا سگها پس از خوردن مواد سمی دچار حملات عصبی می شوند .
دیگر دلایل حملات عصبی سگها اینها هستند :

– ضربه به سر
– بیماری های ارگانی
– بیماری های قلبی
– بیماری های موروثی
– دیابت
– افت قند خون
– کم خونی
– کمبود اکسیژن
– بیماری های کلیوی
– مشکلات کبدی
– هاری
– تب
– تومور های مغزی
– کمبود ویتامین
– کمبود کلسیم
– واکنش های دارویی

چگونه از وقوع حملات عصبی جلوگیری کنیم ؟

با توجه به اینکه راه خاصی برای پیشگیری از حملات عصبی وجود ندارد ، ویزیت منظم سگ توسط دامپزشک به شما کمک میکند تا از حالات سگ خود با خبر شده و بیماری های او را بدانید . به علاوه تنها یک دامپزشک میتواند علت وقوع حملات عصبی در سگ شما را تعیین کند و با دادن دارو های مناسب او را درمان کند .

در هنگام وقوع حملات عصبی چه باید کرد ؟

در صورتی که متوجه نشانه های حملات عصبی در سگ خود شدید سریعا با دامپزشک تماس گرفته و به راهنمایی هایش عمل کنید . وحشت نکرده ، آرام باشید و در کنار سگتان بمانید ، زیرا در بعضی مواقع آرام کردن سگ در هنگام وقوع حملات عصبی باعث می شود که سگ حمله را سریع تر پشت سر بگذارد . به یاد داشته باشید در هنگام بروز حمله عصبی محیط را خلوت کنید زیرا احتمال اینکه سگ در دوره به خود آسیب بزند بسیار است .

چه مواقعی حمله های عصبی رخ میدهند ؟

معمولا این حملات در هنگام فعالیت و هیجان برای حیوان رخ می دهند ، برای مثال در هنگام دویدن یا بازی در بیرون احتمال روی دادن این حمله ها وجود دارد . بعضی سگها نیز در خواب دچار این حملات می شوند که گاهی اوقات صاحبان این حالت را با خواب دیدن اشتباه می گیرند ، در صورتی که سگی را که خوابیده میتوان بیدار کرد ولی سگی که در حال حمله عصبی است بیدار نمی شود .

پیام بگذارید