بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


آیا تاکنون برای شما اتفاق افتاده که حین کوتاه کردن ناخن سگ خود، بیش از اندازه آن را کوتاه کنید و با فریاد سگ مواجه شوید. کوتاهی بیش از اندازه توام با خونریزی است و موجب ناراحتی شما و حیوانتان می شود.
این اتفاق عموماً در کوتاه کردن ناخن توسط افراد معمولی، بویژه اگر ناخن تیره رنگ باشد رخ میدهد.
 
متاسفانه بریدگی و خونریزی ناخن بوسیله کوتاه کردن نادرست از جمله موارد شایع مراجعه به دامپزشک می باشد.
در اینگونه مواقع چه باید کرد؟ روشهایی وجود دارد که دامپزشکان و آرایشگران سگ معمولاً برای متوقف ساختن خونریزی بکار می برند. در ذیل به برخی از آنها اشاره میکنیم:
1.سگ را در یک نقطه نگاه دارید، ترجیحاً محلی که بتوانید خونها را به آسانی تمیز نمایید. از حوله، دستمال و روزنامه نیز مناسب می باشند.
2.تا حد امکان سگ را آرام نگاه دارید. هر چه سگ در این وضعیت مضطرب تر شود میزان فشار خون بالاتر رفته و در نتیجه خونریزی شدیدتر خواهد شد. ضمن اینکه بعضی سگها به محض آسیب دیدگی ناخن و بروز خونریزی هراسان شده و از محل گریخته و پنهان می شوند و تمام خانه را نیز آلوده می کنند.
3.محل آسیب دیدگی ناخن را با دستمال پاکیزه یا حوله بپوشانید.
4.محل آسیب دیدگی را کاملا پاکیزه و خشک نگاه داشته و سپس ناخن را در پودر یا محلول ضد عفونیکننده فرو برید.
5.در صورتیکه خونریزی به روش فوق متوقف نشد، ناخن آغشته به ماده ضد عفونی شده را با گاز استریل یا باند ببندید. بهترین روش استفاده از بانداژ می باشد، گاهی اوقات بایستی چندین بار باند را روی قسمت آسیب دیده بپیچانید، اما این روش موجب توفف خونریزی می گردد.
امروزه محصولاتی چون Kwik Stop وارد بازار شده اند که در اینگونه مواقع جهت توقف خونریزی در زمان بسیار کوتاه بسیار مفید است.
در آخر امیدوارم هیچگاه با این تجربه ناخوشایند مواجه نشوید.

پیام بگذارید