بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

همانطور که ما در زمان های متفاوت سال مراقبت های متفاوت از خودمان داریم، باید به نیاز های سگمان در هوای سرد و گرم یا در زمان های خاص مثل جشنواره ها و جشن ها حساس باشم.
مراقبت های هوای سرد

-سگ های خوب تغذیه شده امادگی بهتری برای مقاومت در برابر سختی های زمستان دارند ، مخصوصا اگر در بیرون از خانه نگهداری شوند. سگ هایی که در بیرون از خانه نگهداری می شوند برای تولید انرژی کافی نیاز به غذای بیشتری دارند تا بتوانند با سرما مقابله کنند . چندین بار در روز اب تازه برای سگتان فراهم کنید . کاسه های گرمکن الکتریکی اب در دسترس هستند ، اما باید به طور منظم بررسی شوند .

-خانه سگ هایی که بیرون از خانه نگهداری می شوند باید عایق ، مرتفع باشد و از بادهای قوی و نفوذ اب محفوظ باشد . خانه باید به اندازه ای کوچک باشد تا گرمای بدن سگ را نگه دارد .

-سگ ها یی که داخل منزل زندگی می کنند ، نسبت به سگ هایی که زمان زیادی را خارج از خانه سپری می کنند به غذای کمتری احتیاج دارند تا وضعیت بدنی مناسبی داشته باشند . سگ های مو کوتاه ، سگ های بزرگ و سگهای بیمار ، ممکن است به گرمای ژاکت های محافظ سگ ها نیاز داشته باشند هنگامی که از خانه خارج می شوند .

-هر بار که از خانه خارج می شوید مراقبت برف و یخ بین انگشتان پا باشید و پنجه ها را کاملا پاک کنید ، در غیر این صورت رطوبت می تواند باقی بماند و باعث زخم شود . نمک و ضد یخ های دیگر پیاده رو و خیابان ریخته می شود نیز ممکن استبالشتک های پا را ازار دهد و باعث خونریزی شود .

-به دلیل طعم شیرین ضد یخ ها ، سگ ها به ان ها جذب می شوند و ان را لیس بزنند زمانی که از ان خلاص نشده باشید. ضد یخ ها بسیار سمی هستند ، پس بنابراین انها را از دسترس دور نگه دارید . اگر حیوانتان از روی بد شانسی با مایع تماس پیدا کرد مستقیما به دامپزشک مراجعه کنید .
-اگر گمان کردید که سگتان دچار سرمازدگی شده ، بافت سرمازده را مالش ندهید زیرا موجب صدمات بیشتری می شود . مستقیما به دامپزشک مراجعه کنید .

مراقبت های هوای گرم
-همچنان که دما بالا می رود ، سگ ها به استرس های حرارتی اسیب پذیر تر می شوند . فراهم کردن محیطی راحت برای سگتان بسیار مهم است ، پس به مقدار کافی اب خنک و تازه برای او فراهم کنید تا به سگ شما کمک کند تا در طول تابستان خنک بماند.

-اکر به مسافرت رفتید ، به یاد داشته باشید که اب و یک حوله به همراه داشته باشید . حوله خیس راهی موثر برای خنک کردن سگتان است .

-هرگز سگتان را در ماشین ترک نکنید . زندانی شدن در ماشین یا هر محیط بسته با تهویه ضعیف می تواند کشنده باشد . مطالعه ای نشان داد که اگر دمای بیرون 26 درجه سلسیوس باشد ، دمای داخل ماشین در 5 دقیقه به 32 درجه سلسیوس می رسد و به 43 درجه سلسیوس در 25 دقیقه!
-از وزرش دادن زیاد سگتان در روز های گرم و شب های مرطوب خوددار ی کنید . بهترین زمان برای ورزش صبح زود قبل از طلوع خورشید یا در اواخر شب بعد از غروب خورشید است .

-مناطق در معرض ، مثل بینی و گوشها ، می توانند به افتاب سوختگی حساس باشند و سگ هایی هم که به تازگی موهایشان را کوتاه کردند بیشتر در معرض افتاب سوختگی و استرس گرمایی قرار دارند .
-با قرار گرفتن در معرض دمای بالا ، رطوبت و تهویه ضعیف گرمازدگی به سرعت گسترش میابد . علائم شامل نفس نفس زدن ، حالت خیره یا مضطرب ، عدم پاسخ به دستورات ، بدن گرم و خشک ، حرارت بسیار بالا ، اسهال ، تند شدن ضربان قلب و غش کردن . توله سگ ها و سگ های پیر ، همانند سگ های بالغ که به تازگی از هوای سرد نقل مکان می کنند یا بیماری قلبی یا مشکل تنفسی دارد نسبت به شرایط حساس تر هستند . با هرنوع استرس گرمایی ،برای رسیدگی به عوارض بالقوه به دامپزشک مراجعه کنید .
جشنواره ها

جشن ها و جشنواره های بیرون از منزل میتواند برای شما و سگتان سرگرمی خوبی باشد ، و بسیاری از نمایشگاه ها و نمایش ها تسهیلات خوبی را برای صاحبان سگ ها فراهم می اورد . اما به یاد داشته باشد این جشن های شلوغ و پر سر و صدا می تواند برای سگ شما ناراحت کننده باشد با رنگ های زیاد ، مناظر ، صداها و سگ های دیگر که برای توجه رقابت می کنند . با دقت در نظر بگیرید که ایا این محیط برای سگ شما مناسب است . شهر و کشاورزی تدارکات خوبی دارند . ولی جشنواره های موسیقی ندارند و همه ما می دانیم که اتش بازی ناراحت کننده است .
 

پیام بگذارید

X