بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

حتی اگر شما دقت زیادی به سلامتی سگتان دارید ، ویزیت سالانه دامپزشک برایچک اپ کامل باعث ارامش خاطر شما می شود . ارزیابی های مرتب سلامتی جدا از شناسایی هر مشکل پدیدار شده جدید قبل از اینکه جدی شود ، این شانس را به شما خواهد داد که واکسیناسیون سگتان را به روز کنید ، سگتان را به درستی وزن کنید و در مورد مطالب جدیدی که ممکن است شما را نگران کند اطلاعات کسب کنید .

سلامت عمومی

ویزیت های چک اپ برای تشخیص های دقیق در سلامتی فیزیکی حیوانتان ضروری هستند . به طور مطلوب ، سگ ها باید هر سال یک بار یا هرچه پیرتر می شوند یا نیاز به معالجه پزشکی خاص دارند چک اپ شوند . ویزیت های مکرر دامپزشک نقش مهمی را در اصل “پیشگیری بهتر است از درمان” ایفا می کند . پس صبر نکنید تا مشخص شود که سگ شما به درمان پزشکی نیاز دارد . دامپزشکتان سگتان را معاینه می کند ، که معاینه اش برای مثال شامل گوش دادن به صدای قلب و شش هایش ، معاینه شکمش ، بررسی مشکلات پوشی و پوششی و معاینه چشم ها و گوش ها است .

واکسیناسیون

ویزیت مرتب دامپزشک محلی شانس خوبی را به شما برای اطمینان از به روز بودن واکسیناسیون سگتان می دهد . واکسیناسیون ممکن است شامل واکسن هاری ، لپتوسپیروز ، ویروس غدد ، ویروس تب شدیدا مسری در سگ ها ، همچنین پارا انفولانزا و بوردتلا ( سرفه مجرایی ) با بسامد واکسیناسیون که توسط دامپزشکتان پیشنهاد شده . واکسن هاری در قسمتی از پاسپورت ثبت می شود برنامه ای برای خارج کردن سگتان به خارج از انگلستان .

کک ، کنه و کرم ها

موضوع دیگری که در موردش باید با دامپزشکتان مشورت کنید کنترل کردن کک ها و کنه هااست . به یاد داشته باشید که کک ها یا یا حداقل لارو انها می توانند در طول 1 سال در خانه و باغچه شما زنده بمانند و کنه ها می توانند بیماری های زننده ای را منتقل کنند . دامپزشک می تواند به شما برای پیشگیری از کرم های پهن و گرد و اگر نیاز بود ، در مورد درمان و پیشگیری کرمهای ریه اگاهی دهد .

رفتار

فرصتی را برای ارزیابی سالانه سگتان قرار دهید تا در مورد رفتار غیر عادی سگتان گفتگو کنید . حتی اگر این رفتار غیر عادی در شکل واغ واغ بیش از حد ، گاز گرفتن یا خراب کردن کفشتان در غیاب شما ، سوء رفتار اگر در مراحل اولیه گرفته شود معمولا می تواند کنترل شود . دامپزشکتان ممکن است به شما پیشنهاد کند که سگتان به رفتارگرای اموزش دیده مراجعه کنید . اگر یک توله سگ دارید ، دامپزشکتان ممکن است به شما کلاسهای اموزش توله سگ را به شما پیشنهاد کند که شرکت کنید .

عقیم کردن

بيشتر سگ هاي بالغ عقيم شده اند اما اگر شما توله سگ يا سگ بزرگتر عقيم نشده داريد دامپزشكتان به شما درباره بيمه سلامت عقيم سازي و درباره توجه و مراقبت در دوره نقاهت توصيه مشاوره مي دهد كه شامل ر‍ژيم غذايي براي كمك به سگ عقيم شدتان براي اجتناب از چاقي مي باشد .

مراقبت از دندان

همچنين دامپزشكتان نگاه دقيقي به دندان هاي سگتان مي اندازد تعيين مي كند كه ایا شستشوی دندان لازم است یا نه و اگر لازم است چه زمانی لازم است . این در سگهای پیرتر بسیار مهم است . زمان مناسبی برای ارزیابی برنامه مراقبت از دندان شما در خانه با دامپزشکتان است زیرا شستشوی خانگی دندان بهترین راه پیشگیری از مشکلات دندان در اینده است .

وضعیت وزن و بدن

مرض چاقی مشکل رایجی در سگهاست پس سگتان را روی ترازوی دامپزشک وزن کنید و این شرایط بدنی را مورد بررسی قرار دهید . اگر سگتان اضافه وزن دارد می توانید درباره رژیم غذایی و برنامه ورزشی مشورت کنید یا اگر ممکن است در برنامه کاهش وزن که توسط دامپزشک ترتیب داده می شود شرکت کنید . اگر سگتان به طور یکسان نسبت به وزن قبلیش وزن کم کرد این می تواند نشانه یک مشکل در سلامتیش باشد .

سگ های پیر

اگر سگتان پیر میشود ، چکاپ های بیشتری پیشنهاد می شود . شما میتوانید در مورد هرگونه مشکلی که اگاهی پیدا کردید با دامپزشک خود مشورت کنید چقدر هم که ان مشکل کوچک باشد . در مورد مقدار غذا وابی که می خورد ، میزان فعالیت ، و هر نگرانی دیگری گفتگو کنید . مانند انسانها ، سگ های پیر نیز ممکن است از مشکلات سیستم های اندام های مختلف بدن رنج ببرند ، التهاب مفصل ، از دست دادن بینایی یا شنوایی و حتی از دست دادن حافظه یا زوال عقل . خوشبختانه ، بسیاری از مشکلات با دارو یا تغییرات ساده ای در سبک زندگی انها با موفقیت کنترل می شوند .

پیام بگذارید

X