بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

با گذشت زمان تعداد افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند افزایش یافته و هم اکنون سگ ها هم می توانند از این درمان بهره مند شوند.ایمپلنت زمانی برای سگ ها به کار می آید که سگ دندان یا تعدادی از دندان های خود را از دست داده و در غذا خوردن مشکل داشته باشد.این روش درمان هزینه ی بالایی دارد و خیلی از صاحبان روش های ارزان تری را انتخاب می کنند.

همان طور که در بالا گفته شده ایمپلت برای سگ ها امکان پذیر می باشد و مستلزم قرار دادن یک پیچ تیتانیومی در لثه در قسمتی که فاقد دندان می باشد است.این پیچ تیتانیومی شامل یک پایه ی جناحی می باشد که با دندان سرامیکی آماده شده توسط متخصص پوشیده می شود.ایمپلنت برای بهبود فرایند جویدن غذا در سگ هایی که فاقد دندان هستند می باشد.

ایمپلت ها چگونه کار گذاشته می شوند؟

ایمپلنت در سگ ها با گذراندن چند مرحله کار گذاشته می شود.ابتدا دامپزشک با انجام رادیوگرافی و چک کردن وضعیت استخوان تشخیص می دهد تا پیوند استخوان لارم است یا خیر.در صورت نیاز به پیوند استخوان،دامپزشک ابتدا استخوانی را در لثه قرار می دهد و صبر می کند تا جراحت کاملا بهبود یابد و بدن سگ استخوان را بپذیرد.این پروسه می تواند ۲ تا ۳ ماه به طول انجامد.

مراحل بعدی به شرح زیر می باشند:

*جای دادن پیچ تیتانیومی که در بیهوشی کامل و طی یک جراحی انجام می شود.

*دامپزشک به مدت ۳ تا ۶ ماه سگ را زیر نظر می گیرد تا مطمئن شود بدن سگ پیچ تیتانیومی را قبول کرده است.

*قرار دادن پایه ی جناحی بر روی پیچ تیتانیومی.

*پوشاندن پایه با دندان سرامیکی.

کارایی و سودمندی ایمپلنت در سگ ها:

ایمپلنت برای سگ ها تازه تعریف شده و به علت هزینه های بالایی که دارد کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.در معدود مواردی که ایمپلنت در سگ ها به کار رفته،از آن جایی که ایمپلنت فرق زیادی با دندان طبیعی ندارد،فرایند جویدن در سگ ها کاملا بهبود یافته و بیشتر سگ ها به جسم بیگانه در دهان خود عادت کرده اند.

ایمپلنت در مقابسه با دندان مصنوعی و روکش کارایی بهتری دارد و همچنین برخلاف دندان مصنوعی و روکش امکان جدا شدن و بلعیده شدن آن توسط سگ کمتر است.

نکات منفی ایمپلنت در سگ ها:

بزرگترین نکته ی منفی ایمپلنت برای سگ ها،هزینه های بسیار بالای آن است زیرا ایمپلنت شامل پیچ تیتانیومی و دندانی پورسلینی می شود که باید توسط متخصص آماده شوند و معمولا سگ هایی که نیاز به ایمپلنت دارند بیش از یک دندان خود را از دست داده اند.در ایالات متحده هزینه ی این درمان می تواند بیش از ۲۰۰۰$ باشد و بیمه ی حیوانات خانگی هزینه ی آنرا به علت گزینشی بودن این درمان قبول نمی کند.

نکات منفی دیگر شامل جراحی و زمان طولانی ای که این درمان نیاز دارد می شود.جراحی خود به تنهایی ریسک هایی دارد و امکان عفونت محل جراحی زمانی که سگ از سطل آشغال و جاهای آلوده ی دیگر غذا بخورد وجود دارد.

در آخر ممکن است بدن بعضی از سگ ها پیچ تیتانیومی را قبول نکند.

پیام بگذارید

X