بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

ممکن است شستن سگتان فعالیت مورد علاقه شما در هنگام خستگی نباشد ، اما میتوانید با فرا گرفتن چند ترفند فرآیند شستن را برای خودتان و سگتان لذت بخش تر کنید . نحوه شستن یک سگ به نژاد ، مو ها و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد و برای همه سگها یکسان نیست . حمام کردن برای سگ بسیار مفید است .

آمادگی برای حمام

حمام باید برای شما و سگتان فعالیتی لذت بخش باشد ، بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که پیش از شستن سگ همه مقدمات را فراهم کرده اید . پیش از شروع شستن سگ درجه حرارت آب را تنظیم کنید و شامپو ها ، برس و دیگر لوازم مورد نیازتان را آماده کنید .
به یاد داشته باشید که همیشه از شامپو های مخصوص سگ استفاده کنید زیرا شامپو های انسانی پوست سگ را آزار میدهد ، علت این پدیده تفاوت pH پوست انسان و سگ است .
بهترین زمان برای حمام کردن سگ ساعاتی در روز است که سگ آرام و کمی خسته باشد . ( مثلا پس از پیاده روی بعد از ظهر )
پیش از شستن سگ ، میتوانید کمی او را ماساژ دهید . با انجام این کار سگ آرام تر شده و بیشتر با شما همکاری میکند . برس زدن سگ نیز خوب است ، زیرا میتوانید گره های مو را باز کنید و اینکار موجب آسان تر شدن فرآیند شستن حیوان میشود .

درجه حرارت آب

درجه حرارت آب باید برای بدن یک سگ مناسب باشد ، در غیر این صورت شما به سگ خود لطمه میزنید و او خاطره بدی از حمام کردن خواهد داشت و از اینکه شسته شود متنفر خواهد شد .
درجه حرارت آب را با انگشت خود تست کنید و مطمئن شوید که برای سگ مناسب است .

پیام بگذارید