بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

اگرچه سگ هایی که موی بلند و پرپشت و براق دارند بسیار زیبا به نظر می رسند اما باید بدانید که این سگ ها زیبایی شان را مدیون صاحبانشان هستند چرا که هر روز حداقل نیم ساعت برس می شوند ، از قرص های ضد ریزش مو بهره می برند و تغذیه مناسبی دارند. اگر شما هم دوست دارید صاحب چنین سگی باشید خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.
برای راحت برس کردن موهای سگ، او را طاق باز و به پهلو بخوابانید و با یک دست، موها را تقسیم کنید و در حالی که قسمتی از مو در دست شما است، قسمت زیر آنرا برس بکشید. وقتی که قسمت زیری مو صاف و مرتب شد، قسمت دیگری از مو که در دستتان است را رها کنید و دوباره مانند قبل عمل نمایید. البته شما می توانید قبل از برس زدن هر لایه از مو آن لایه را توسط اسپرهای مخصوص آراستن موی سگ ، نرم و مرطوب کنید تا از شکستن موی آن جلوگیری شود. (کاری که آرایشگران خرفه ای سگ در مسابقات انجام می دهند) به ین ترتیب موهای ناحیه دست و پا، سینه، گردن، کمر، شکم و دم به راحتی شانه می شود اما هنگام برس زدن ناحیه شکم بسیار آرام عمل کنید و برس را خیلی نرم روی پوست سگ بکشید زیرا این ناحیه بسیار حساس است و اگر محکم برس بکشید باعث درد کشیدن حیوان خواهید شد.
برای مرتب کردن پاهایی که لیز و پرمو هستند و پنجه های سگ به خوبی دیده نمی شود نیز باید از قیچی مخصوص که نوک تیز نیست و یا از ناخن گیر یا ماشین مو بر استفاده کرد اما توجه داشته باشید که ماشین مو بر را روی پایین ترین درجه قرار ندهید. چون ممکن است پوست بین انگشتان را هم ببرید.
در ضمن فراموش نکنید که ناخن های سگ های آپارتمانی هر ماه باید گرفته شود و توصیه می شود که این کار حتما توسط دامپزشک صورت گیرد. در عین حال، کندن موهای داخل گوش نیز در سگ ها الزامی است که معمولا باید هر دو تا سه ماه یکبار انجام شود.
در مرحله آخر شما باید صورت را را شانه بزنید (گوشه چشمها و ریش) و برای اینکار می توانید از مسواک یا شانه مخصوص کک استفاده کنید. این شانه همچنین برای پاک کردن آشغال های دور چشم هم مناسب است. وقتی که موها کاملاً برس کشیده شدند یک شانه متوسط دندانه بزرگ بردارید و همه موها را همزمان شانه کنید تا مطمئن شوید تمامی موهای گره خورده از یکدیگر باز شده اند. اگر موهای سگ شما فر است باید برای شانه زدن آن از شانه دنده پهن پودل استفاده کنید.
برای تکمیل کار نیزمی توانید یکی از عطرهای مخصوص سگ را روی موها اسپری کنید و اگر موهای جلوی چشم سگتان بلند است می توانید از کش یا گل سر یا کلیپس برای بستن موی سگ استفاده کنید اما فراموش نکنید که موها را محکم نبندید. در ضمن اگر موها به مدت زیادی بسته بماند شکسته می شود.
حالا از داشتن یک سگ زیبا و سالم با موهایی شگفت انگیز لذت ببرید

پیام بگذارید