روش حمام کردن گریت دین

حمام و شستشوی بدن باعث شادابی و سلامت پوست گریت دین می شود و از بیماریهای پوستی حیوان جلوگیری به عمل می آورد.
برای حمام کردن گریت دین چند نکته را باید مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

 
گریت دین نیز مانند تمام نژادهای دیگر سگ به حمام نیاز دارد. بیاد داشته باشید که در حمام کردن گریت دین نیز مانند دیگر نژادها نباید از شامپوهای انسانی استفاده شود، زیرا پوست گریت دین مانند پوست انسان نیست و برای حفظ سلامت نیاز به مواد معدنی مختلف دارد. شامپوهای انسانی سبب خشکی شدید پوست، خارش و تحریک پوست می شود.
برای شستشوی گریت دین حتما باید از شامپوهای مخصوص سگ که دارای مواد معدنی می باشند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند استفاده شود.

ابتدا باید از مرطوب شدن داخل گوش جلوگیری به عمل آورد که برای این منظور از پنبه یا گاز استریل چرب شده استفاده می شود و آنرا داخل کانال گوش قرار می دهید بیاد داشته باشید که پنیه یا گاز استریل چرب شده را خیلی عمیق وارد گوش حیوان نکنید تا بتوانید یعد از حمام به راحتی آنها را از گوش خارج کنید.

هیچگاه در زمان شستشوی گریت دین شامپو را برروی سر سگ نریزید. ابتدا آب را نیمه گرم کرده و از بالای گردن تا پایین بدن سگ را خیس می کنید، سپس شامپو را برروی کمر گریت دین ریخته و از گردن به پایین را می شوئید، سپس با پارچه ای مرطوب ( یا دستمال مرطوب مخصوص تمیز کردن حیوانات خانگی) اطراف چشم، گوش و صورت گریت دین را تمیز می کنید. می توانید با استفاده کردن از کرم های معدنی (روی آنها نوشته مینرال) اطراف چشم و گوش سگ را ماساژ دهید.
هر سگی پس از خیس شدن سعی به خشک کردن خود دارئ که این عمل را با تکان دادن بدن و مالیدن خود برروی زمین انجام می دهند.
برای جلوگیری از این کار بهتر است چند حولۀ بزرگ خشک در کنار خود داشته باشید و با کمک گرفتن از فرد دیگری سریعا بدن سگ را خشک کرده و با آن قدم بزنید تا خود را بدون آلوده شدن تکان دهد.
این قدم زدن بعد از گرفتن آب بدن سگ باعث می شود که بدن سگ سریعتر خشک شده و گریت دین نتواند برای خشک کردن خود برروی زمین غلت بزند.

 
اگر می خواهید با روشی آسانتر گریت دین بزرگ جثۀ خود را حمام کنید می توانید از شامپوهای خشک مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید که بسیار راحتر از حمام کردن است. این گروه از شامپوها حالتی پودری دارد که آنرا برروی بدن گریت دین می پاشید و با برس کشیدن سگ را تمیز می کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.