بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


آیا تا بحال جرات کرده اید سگ خود را حمام کنید؟ یا اینکه ترجیح میدهید سگ خود را حمام نکنید چرا که حمام سگها بسیار مشکل است.

البته شما تنها فردی نیستید که حمام کردن سگ برایتان مشکل است.

یکی از دوستان، سگ کوچک سفید و مشکی تریر بنام لسی داشت که از حمام متنفر بود. هر زمان که او کلمه ” حمام” را به زبان آورده اید، لسی پا به فرار گذاشته و به زیر کاناپه پناه می برد. تمامی اعضای خانواده درگیر پیدا کردن لسی می شوند. لسی حتی از شنیدن کلمه” حمام” نیز هراس دارد.

گرفتن سگهای بزرگ برای شستشو بدلیل اندازه آنها راحت تر است. شستن سگهای مودار و کٌرکی به مراتب سخت تر است.

در برخی آب و هوا، خصوصاً در فصول زمستانی و سرد شستشوی سگ خارج از منزل ممکن نیست. ضمن اینکه شستشوی سگ بخصوص سگهای بزرگ در داخل منزل مصادف است با شلوغی و بهم ریختگی کامل!

شستشوی سگ توسط آرایشگر سگ و افراد مجرب در کلینیک های دامپزشکی نیز راه مناسبی است.

در صورتیکه شستشوی سگ برای شما کاری است دشوار یا اگر بودجه کافی برای شستشوی سگ ندارید، چند روش زیر را بعنوان راه حل پیشنهاد میکنیم:

1. در هوای سرد زمستان هرگز سگ و بویژه توله ها را، حمام نکنید. تنظیم دمای بدن برای توله ها مشکلتر است. برای نخستین حمام، توله سگ حداقل می بایست چهار هفتگی را پشت سر گذاشته باشد.

2. پیش از حمام، حتماً سگ را شانه زده و تمامی گره ها را با شانه باز کنید. در غیر اینصورت، آب گره ها را سخت تر کرده و تبدیل به یک توده گره بزرگ خواهد شد که برای از میان بردن آن چاره ای جز کوتاهی موهای حیوان نخواهید داشت. در صورتیکه موهای سگ آغشته به رنگ، مربا یا دیگر مواد چسبنده شده است، آن قسمت را با قیچی کوتاه کنید یا در صورت امکان می توان آن ناحیه را در روغن زیتون قرار دهید.

3. حتما از شامپوی مخصوص سگ استفاده کنید. برخی از صاحبان سگ، به منظور جلوگیری از نفوذ آب به درون گوشهای سگ از پنبه استفاده می کنند. در صورتیکه از پنبه برای گوشهای سگ استفاده میکنید، حتما از اندازه پنبه متناسب با گوش سگ مطمئن شوید؛ در صورتیکه پنبه بیش از حد کوچک باشد، به راحتی وارد مجرای داخلی گوش شده و مشکل ساز می شود.

پیام بگذارید