بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


مشاهده اذیت و آسیب دیدگی حیوان بسیار ناراحت کننده است، حتی اگر این ناراحتی کوتاه مدت و موقت باشد. موضوعی که در اینجا مطرح می شود مشکلات متداول صاحبان سگ در فصل زمستان است.

نخستین مشکل، آشکار شدن گلوله های یخی در میان موهای مابین پنجه های حیوان می باشد. این مشکل غالباً اتفاق می افتد چرا که گرمای بدن حیوان، برف را آب کرده و متعاقباً پنجه های حیوان خیس شده ( خصوصاً فاصله میانی انگشتها) دوباره یخ می زند و برف بیشتری را به خود جذب میکند. به تدریج توده برف بیشتر و بیشتر و موجب ناراحتی سگ در حین راه رفتن می گردد. این مساله با لیس زدن و جویدن پنجه ها توسط حیوان برای از بین بردن تجمع برف وخیم تر میشود.

مشکل بعدی تماس پنجه های سگ با نمک می باشد که غالباً برای جلوگیری از یخ زدگی معابر عمومی و خیابانها استفاده می شود. در صورت بلند بودن موهای بین انگشتی پنجه های حیوان، نمک کاملاً جذب شده و موجب آسیب بیشتری به پنجه های یخ زده می شود.

خوشبختانه، راه حل این مشکل، نسبتاً ساده است. موهای اضافی ما بین انگشتهای پنجه حیوان را کوتاه کنید. در صورتیکه این کار برای شما مشکل است می توانید به دامپزشکی مراجعه نمائید.
 
در هنگام پیاده روی با سگ، از نقاطی که نمک پاشی شده اجتناب نمائید. برای آب کردن برف محوطه شخصی خود از روشهای دیگری چون پارو کردن برف و شن ریزی منطقه استفاده کنید. در صورت امکان در محوطه شخصی خود نمک را پاک کرده و اطمینان حاصل نمائید که رسوب نمک بخوبی زدوده و محو شده است. در صورتی که عدم تماس پنجه ها ی سگ با نمک اجتناب ناپذیر است، از کفش و چکمه مخصوص سگ استفاده نمائید. امروزه کفشهای راحتی در بازار عرضه می شود که پوشیدن آنها بسیار آسان و در عین حال مقاوم بوده و سگها به سرعت به پوشیدن آنها عادت می کنند.

در انتها، در صورت مشاهده لنگیدن یا آسیب دیدگی پنجه های سگ توام با ایجاد خراشیدگی پوست، مشکلات جدی تر از جمله ورم مفاصل، یا عفونتهای پوستی ممکن است ایجاد شود که مراجعه به دامپزشک الزامی است.

پیام بگذارید