بهترین تشویقی ها برای تربیت توله ها


دادن خوراکی های مختلف به توله ها جهت تشویق ادامه رفتار های صحیح یکی از پر طرفدارترین راه های تربیت در جهان است و در صورتی که به درستی انجام شود به خوبی نتیجه خواهد داد . اگر این روش به درستی انجام نشود توله شما تبدیل به سگی چاق خواهد شد که بدون دریافت خوراکی حاظر به انجام هیچ عمل صحیحی نیست .
شما باید برای سگتان خوراکی های تشویقی خوشمزه و خاص تهیه کنید که آنها را دوست داشته باشد و برای دریافت آنها رفتار های صحیح خود را ادامه دهد .

انتخاب نوع خوراکی

شما باید انواع تشویقی ها را برای سگتان تهیه کنید تا بالاخره بدانید که کدامیک از آنها را بیشتر از بقیه دوست دارد . هرگز تلاش نکنید به سگتان تشویقی خاصی که به آن علاقه ندارد بدهید ، زیرا او علاقه ای به ادامه تمرین نشان نخواهد داد .
از تشویقی هایی که معمولا برای سگها مورد استفاده قرار میگیرند میتوان به اینها اشاره کرد :
•    تشویقی های مخصوص
•    پاپکرن بدون نمک
•    میوه
•    تکه های کوچک پنیر
•    تکه های کوچک بیسکوییت
•    تکه های کوچک گوشت
•    غذای خشکی که در رژیم غذایی اصلی سگ استفاده نمیشود

نکاتی که باید به خاطر بسپارید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام آموزش سگ توسط خوراکی های تشویقی به خاطر داشته باشید اندازه آنها است . شما باید در هنگام آموزش به سگتان تشویقی های زیادی بدهید بنابراین دادن تشویقی های بزرگ به توله عواقبی مانند عادت به پرخوری در هنگام تمرین و در نتیجه چاقی را در پی دارد . بهترین کار این است که هر تشویقی را به تکه های کوچک تقسیم کنید و به مرور به سگتان بدهید .
نکته دیگری که باید بدانید این است که بیشتر غذا هایی که انسان ها استفاده میکنند برای سگها مضر و گاهی خطرناکند . پس بهتر است پیش از اینکه به توله خود غذا های انسانی بدهید لیست غذا های خطرناک برای سگها را مطالعه کنید .
کلا دادن غذای انسان به سگ کار صحیحی نیست زیرا باعث میشود که سگ از خوردن غذا های مخصوص خودش خودداری کند .

آموزش با تشویقی

هنگام آموزش سگ با خوراکی های تشویقی از روش تشویق لفظی نیز استفاده کنید . دادن تشویقی پس از انجام هر عمل صحیح توسط سگ غلط است زیرا با استفاده از این روش توله را عادت میدهید که فقط برای خوردن خوراکی ها کار های خوب انجام دهد .
دامپزشک شما میتواند شما را برای یافتن خوراکی های مناسب راهنمایی کند و در صورتی که نمیتوانید توله خود را آموزش دهید میتوانید او را به کلاس های تربیت سگ بفرستید و یا یک مربی استخدام کنید .

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.