بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

این بیماری به چند علت ممکن است رخ بدهد که شامل: ناراحتی معده یا روده ی کوچک و یا ناراحتی اعصاب است و اگر به این چند علت نبود می توان ان را نشانه ای از یک مشکل جدی تر دانست که نیاز به مراقبت های ویژه نیاز دارد

اسهال مزمن نیز یک بیماری اساسی است که نمایانگر تومورهای خاصی در بدن مثل لنفوم و یا سرطان است . با این حال، دو تن از شایع ترین علل اسهال در سگ، انگل های روده ای مانند ژیاردیازیس ، کرم گرد و رژیم غذایی نا مناسب و یا خوردن مواد غذایی فاسد است.

با توجه به این که این بیماری ناشی از مشکل خاصی در قسمت های مختلف بدن است لذا بیماری های ان بر اساس محل مشکل طبقه بندی شده است.

اسهال روده بزرگ : علائم اسهال روده بزرگ مدفوع با خون و قرمزاست. سگ شما ممکن است به علت بزرگ بودن بیش از اندازه مدفوع و میزان تولید ان تحت فشارزیادی قرار گیرد و خون همراه با ان خارج شود برخی دیگر از علت های اسهال روده بزرگ، انگل های دستگاه گوارش (ژیاردیازیس و یا کرم گرد)، بیماری التهابی روده، تومورها، تغییرات رژیم غذایی و یا بی احتیاطی درمصرف داروها یا استرس است.

اسهال روده کوچک: علائم اسهال روده کوچک عبارتند از: افزایش حجم مدفوع و تغییر در رنگ مدفوع. برخی از علل اسهال روده کوچک تجمع بیش از حد باکتری ها، بیماری التهابی روده، بیماری های سوء جذب، حساسیت های غذایی، تومورها و انگل های دستگاه گوارش است.

اگر سگ شما دارای این علائم بود باید خیلی سریع به دامپزشکی مراجعه کنید: دارای اسهالی که حاوی مقدار زیادی از خون و یا مخاط می باشدو اگر ورم معده دارد یا اگر لثه هایش رنگ پریده یا یک رنگ عجیب و غریب هستند و یا اگر ناراحت، بی حال و ضعیف به نظر میرسد.

چون اسهال می تواند منجر به کم آبی بدن شود. می توانید پس از مشورت با دامپزشک خود ازاین رژیم به مدت 4 بار در روز تا هنگامی که
اسهالش برطرف شد استفاده کنید که از 2 بخش ساده تشکیل شده : برنج سفید اب پزو 1 قسمت سفید گوشت سینه مرغ آب پز .

پیام بگذارید