چگونه سگمان بيشتر عمر كند

كمك كردن به حيوانات براي داشتن عمري طولاني تر وابسته به اين است كه ما بدانيم آنها دقيقا به چه چيزي احتياج دارند . با خواندن اين مقاله ميتوانيد به اين موضوع پي ببريد.

1- حيوان خود را به درستي تغذيه كنيد . مطالعه كنيد كه حيوان شما به چه ماده غذايي نيازمند است در اين مورد به صورت حدسي عمل نكنيد .خيلي مهم است كه خودتان تحقيق كنيد و از يك متخصص مثل دامپزشك يا مراجعه به اينترنت كمك بگيريد و اطلاعات كسب كنيد.

2- به حيوان خود هر روز آب تازه بدهيد .مقدار و نوع كاسه آب به نوع حيوان شما ،ميزان سلامتي او و آب مورد نياز بدنش بستگي دارد.يك كاسه متوسطه براي سگ يا گربه كافي است.

3- هر روز با حيوان خود بازي كنيد .بازي با سگ و گربه بهترين راه براي حفظ تناسب وزن آنهاست.

4- به طور منظم حيوان خود را نزد دامپزشك ببريد اين يكي از مسئوليت هاي اساسي صاحبان حيوانات است.

5- به حيوان خودآموزش دهيد .آموختن كارهاي مختلف به حيوانات (البته به آنهايي كه امكان ياد گيري دارند) زندگي را براي شما و او بسيار شادتر ميكند.

6- قبل از اينكه حيواني را بخريد حتما در باره او تحقيق كنيد و مطمئن شويد كه آن همان حيواني است كه شما واقعا ميخواهيد .و درباره نيازهايش، مشكلاتش، غذا،آب،محل زندگي،آموزش و … حتما تحقيق كنيد .محافظت از حيوانات معمولا گران است به ويژه زماني كه بيمار شود.بنابراين قبل از خريد يك حيوان مطمئن شويد كه آيا توان  مالي مناسبي داريد كه حيوان را به طور منظم به نزد دامپزشك ببريد يا نه .

در ضمن اطمينان حاصل كنيد كه نسبت به حيوان آلرژي خاصي نداشته باشيد.

بدانيد كه يك حيوان شاد يك حيوان سالم است .شما مسئوليت داريد كه تمام نيازهاي او را براورده كنيد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.