بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


مناسبترین سگ برای بچه ها کدام است؟ این یک سوال بسیار رایج برای افرادی است که بچه دارند. در نگرش کلی، تقریباً بیشتر سگها ظرفیت خوش رفتاری با بچه ها را دارند. ممکن است به این بیندیشید که کدام نژاد برای برقراری ارتباط با کودکان شما بهترین است، اما واقعیت این است که ما هرگز نمی دانیم که بنا به شرایط گوناگون، سگ ما چه عکس العملی خواهد داشت. عوامل تاثیر گذاری وجود دارند که توانایی های سگ را برای کنار آمدن با بچه ها افزایش می دهند. در زیر به آنها اشاره می کنیم.

تربیت
 فرمانپدیری و اطاعت، آموزش بسیار ضروری و حیاتی در تربیت سگ می باشد. از اینکه یکی از اعضای خانواده، زمان زیادی را صرف تعلیم سگ جدید، خصوصاً اگر آن سگ توله باشد، اطمینان حاصل کنید. در صورتیکه کودک تمایل به شرکت در نحوه تربیت سگ دارد، حتماً این کار می بایست تحت نظارت و کنترل والدین یا بزرگترها انجام پذیرد. در حقیقت، بچه ها در جمع خانواده باید نحوه برخورد و رفتار با سگ را بیاموزند.

سن و اندازه
 سن و سطح فعالیت و انرژی فرزندان را باید در نظر داشت. کودکان نوپا و خردسال به راحتی توسط سگ و بخصوص توله تربیت نشده و بازیگوش آسیب می بینند. بالعکس نیز، ممکن است بچه های بزرگتر نیز در صورت بی احتیاطی یا عدم آموزش کافی، توله یا سگهای مینیاتوری و کوچک را آزار دهند. در حالتیکه زمان کافی برای آموزش کودک و سگ جدید ندارید، پذیرش سگ بالغ آموزش دیده در نحوه رفتار با کودکان، گزینه مناسبی است.

شخصیت
 خانواده صاحب بچه، نیاز به سگ باهوش با خلق و خوی خوش و سطح انرژی نرمال می باشند. برخی از نژادها، طبیعتاً با بچه ها رابطه خوبی دارند که در اینجا به چند نوع از بهترین نژادها در این خصوص اشاره می کنیم:

•لابریدور ریتریور و گلدن ریتریور: این نژادها رابطه عالی با بچه ها داشته و بسیار باهوش هستند، اما در صورتیکه ورزش و فعالیت لازم را دریافت نکنند، بسیار بیش فعال خواهند شد.

•پودل: شاید باور نکنید که تا چه میزان پودل ها باهوش و خوش اخلاق هستند. درثانی شما در اندازه سایز آنها ، حق انتخاب دارید. پودلها سایزهای مینیاتوری، کوچک و استاندارد دارند البته آرایش و کوتاه کردن موهای آنها بطور منظم ضروری است. بیچن فرایز: این نژاد پنبه مانند سگ عاشق بازی است، اما بطور معمول بیش فعال نیست. سگی است با جثه کوچک که مخصوص بچه ها و کودکان است. آرایش و کوتاه کردن موها، لازم است.

•بیگل: این نژاد رفتاری دوستانه داشته و باهوش است. ضمن آنکه سایز بزرگی ندارد که در کل این سگها را برای اطفال مناسب می کند. نوعاً این نژاد خیلی سریع تربیت پذیر است.

•کولی و سگ گله شتلند: این نژادها بسیار آرام، مهربان و صبور هستند و با هر گونه سنی بچه ها خوش رفتارند.

•ژرمن شفرد: این نژاد در صورت تعلیم، علاوه بر باوقار بودن، محافظ خوبی است. البته ژرمن شفرد بخصوص در دوران تولگی بسیار بازیگوش است.

یافتن سگ خانواده

زمانیکه تصمیم به یافتن سگ مناسب برای خانه هستید، بازدید از پناهگاه های سگ و یا جستجو برای سگهای آماده واگذاری، اقدامی بس شایسته است. در مورد اخلاق و خصوصیات آنها از پرستاران و کارکنان پناهگاه، سوال کنید. آنها راجع به خصوصیات اخلاقی و عادات سگهای پناهگاه به شما حقیقت را خواهند گفت، چرا که آرزویشان یافتن خانه مناسب برای سگهاست.
مشورت با پزشکان دامپزشک نیز بسیار مفید خواهد بود. پیش از خرید یا پذیرش سگ، بطور جامع در مورد خصوصیات اخلاقی نژاد مورد نظر خود تحقیق کنید، چرا که سگها کالای دور ریختنی نیستند تا در صورت عدم تطابق با خواسته و سلیقه ما، آنها را به راحتی از کانون خانواده خود بیرون کنیم.

ارتباط کودکان و حیوانات بسیار حیرت انگیز است. در واقع پذیرش سگ در کانون خانواده، روشی فوق العاده برای رشد و حس مسئولیت در کودکان شما بوده و زیباترین خاطرات را از لحظه های کودکی آنها آمیخته با عشق به حیوانات به ارمغان خواهد داشت. 

پیام بگذارید

X