بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


doggy odorچیست ؟به بوی بد مخصوص سگ ها doggy odor میگویند .سگهایی که روی قسمت پوزشان چین و چروک دارند ،اگر روزانه تمیز نشوند چنین بویی از خود میدهند .این امر برای نزاد هایی مانند پاگ ،شارپی،انگلیش بولداگ و …. رخ میدهد و دلیل آن تجمع مواد غذایی ،مخاط،خشک شدن اشک چشم که در نهایت موجب ایجاد الودگی و عفونت های پوستی میشود.تمیز کردن صورت سگتان تنها چند دقیقه طول میکشد پس میتوانید اینکار را به صورت روزانه انجام دهید .

1-یک دستمال مرطوب بچه و ژل petroleum و حوله ی خشک تمیز محیا کنید .

2-مقابل سگتان بنشینید.فرقی ندراد که سگتان از نژاد بزرگی است یا کوچک در هر صورت باید رو به روی هم قرار گیرید .

3-انگشت شست خود را روی گوشه ی صورت قرار داده و خیلی ارام بکشید تا چین و چروک ها باز شوند سپس با دستمال مرطوب کودک شروع به تمیز کردن یک طرف صورت را به طور کامل تمیز کنید و برای این که سگتان ارام بوده حتما او را تشویق کنید و بعد همین کار را برای طرف دیگر صورت تکرار کنید .

4-حال با حوله ی تمیز شروع به خشک کردن لایه چین و چروک ها کنید به یاد داشته باشید که رطوب بین چروک ها باید به طور کامل از بین برود.

5-یک تکه پنبه ی اغشته به ژل petroleum را بردارید و با حرکات سریع میان چروک ها ،چنبه را تکان دهید .این ژل موجب سالم نگه داشتن پوست میشود .

6-پس از اینکه مرحله 5 را به اتمام رساندید با سگ خود بازی مورد علاقه تان را انجام دهید .اینکار به او می اموزد که باید در حین تمیز کردن صورتش صبور باشد و البته احساس امنیت به او میدهد .

پیام بگذارید