بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

مانند هر حیوان دیگر ، سگها قبل از عمل جراحی نیاز به آمادگی و بعد از عمل جراحی نیاز به نگهداری صحیح دارند . معمولا دامپزشکان پس از عمل به شما لیستی خواهند داد که در این مدت چگونه از سگ نگهداری کنید .
اگر میخواهید بدانید که پس از عمل جراحی چگونه از سگ خود به درستی نگهداری کنید این مقاله برای شما مفید خواهد بود .

پس از رسیدن به خانه :
معمولا عمل جراحی سگها صبح زود انجام میشود . هنگامی که به خانه رسیدید برای سگ مکانی راحت برای خواب را آماده کنید زیرا داروی بیهوشی هنوز در بدن اوست و سگ تا بقیه روز خواب آلود خواهد بود .
اگر دارای پت های دیگری هستید آنها را از سگتان دور کنید زیرا با کمتر شدن تاثیر دارو ها او شروع به درد کشیدن خواهد کرد و این موجب آزار دیگر پت هایتان خواهد شد . روی زمین مقداری بالش و پتو و وسایل نرم بگذارید ولی بعدا آنها را دور بریزید ، سگی که جراحی کرده نباید روی تخت یا مبل بخوابد .
داروی بیهوشی معمولا موجب ناراحتی معده سگ میشود و از اشتهای آنها میکاهد ، غذای خشک سگ در این حالت برای او مناسب نیست . به سگتان مقداری غذای ساده انسان مانند مرغ آب پز و برنج نرم بدهید . اگر سگتان درون قفس میخوابد ، آن را تمیز کند تا سگ دچار عفونت نشود .
از قلاده الیزابت یا همان E-Collar استفاده کنید

سگ شما ممکن است جای بخیه را بلیسد یا گاز بگیرد ، قلاده های الیزابت نوعی گردنبند پلاستیکی قیف مانند هستند که دور سر سگ بسته میشوند . ممکن است فکر کنید سگتان با این قلاده حالت مسخره ای پیدا میکند ، ولی برای سلامت خودش اهمیت بسیاری دارد زیرا سگها علاقه خاصی به کندن بخیه هایشان دارند ( هرچند این کار بسیار دردناک است ) .
روش نگهداری تا یک هفته پس از عمل
 سگتان را آرام نگه دارید زیرا فعالیت برای او در این دوره بسیار خطرناک است . اگر دامپزشک داروی آرامبخش خاصی برای سگ داده است آن را طبق دستور تا تمام شدن دارو مرتبا به سگ بدهید ، حتی اگر به نظرتان آمد که سگ کاملا بهبود یافته است .
پس از مدتی مقداری خون خشک شده دور محل بخیه جمع خواهد شد . آنها را به آرامی با حوله ای نرم و مرطوب پاک کنید .
جراحی برای سگها ممکن است برای آنها بسیار دشوار باشد ، با سگ خود خوش رفتاری کنید و از او به درستی نگهداری کنید . اگر احساس میکنید سگتان پس از عمل دچار مشکل خاصی شده است سریعا با دامپزشک خود تماس بگیرید .

پیام بگذارید

X