بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

اکثر مردم به این دلیل سگشان را عقیم میکنند که حوصله نگهداری از توله ها را ندارند ، ولی به جز جلوگیری از به وجود آمدن توله های ناخواسته ، عقیم کردن مزایای بسیاری برای سلامتی پت شما دارد . این دلایل را در هنگامی که برای عقیم شدن یا نشدن سگتان تصمیم میگیرید در نظر بگیرید :
1.اولین و مهمترین دلیل برای عقیم کردن حیوان جلوگیری از حاملگی ها و تولد توله های ناخواسته است . با اینکه همه به توله ها علاقمندند ، ولی عده کمی حوصله نگهداری از آنها را دارند و افراد بی مسئولیت ممکن است آنها را در خیابان رها کنند . عقیم کردن هم به سلامتی سگ شما کمک میکند و هم از به وجود آمدن توله های بی خانمان جلوگیری خواهد کرد .
2.سگ ماده شما زندگی سالم تر و طولانی تری خواهد داشت . ثابت شده که اگر سگتان را قبل از اولین فحلیت عقیم کنید ، او دچار مشکلات رحمی و سرطان سینه نخواهد شد . سرطان سینه در %50 از سگهای ماده عقیم نشده وجود دارد .
3.سگ ماده شما دیگر فحل نمیشود و دیگر مجبور به پاک کردن خون از روی وسایل و زمین نیستید .
4.عقیم کردن برای سگ نر شما فواید بسیاری دارد . اگر سگ قبل از سن 6 ماهگی عقیم شود ، شما امکان ابتلای سگ نر خود را به سرطان پروستات کاهش میدهید .
5.عقیم کردن سگ نر شما را آرام تر و عاقل تر میکند و از خطراتی که ممکن است برایش پیش بیاید جلوگیری میکند .
6.عقیم کردن به بهتر شدن رفتار سگ نر شما کمک میکند . سگهای نر عقیم نشده علاقه بسیاری به نشانه گذاری و دفاع از محدوده خود و جنگ با سگهای دیگر دارند ، ولی سگهای نر عقیم شده دارای رفتار بهتری هستند .
7.ممکن است قیمت عقیم سازی حیوان کمی گران باشد ، ولی هزینه اش از هزینه نگهداری توله ها بسیار ارزان تر است .
8.عقیم کردن سگ شما را چاق نمیکند . بسیاری از مردم که به عقیم کردن سگشان مایل نیستند می گویند که پس از عمل عقیم سازی سگشان چاق خواهد شد ، ولی اینطور نیست . غذای بیش از حد و فعالیت کم سگ شما را چاق میکند . اگر به سگ به درستش غذا دهید و او را به بازی و فعالیت تشویق کرده و به پیاده روی ببرید هرگز چاق نخواهد شد .
9.اگر سگ ماده خود را عقیم کنید از تجمع سگهای نر در جلوی خانه تان در هنگام فحلی سگ ماده جلوگیری میکنید .

پیام بگذارید