بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

زندگی با یک سگ نابینا ، تجربه ای سخت ولی بسیار مفید است . با این راه ها میتوانید از یک سگ نابینا به درستی نگهداری کنید ، کاری کنید که راهش را در اطراف خانه پیدا کند و با شما و اعضای خانواده و دیگر سگها دوست شود .
1.هنگامی که سگ به ترکیب وسایل خانه شما عادت کرد جای وسایل را عوض نکنید تا او برای راه رفتن دچار مشکل نشود . زمینها را هم تمیز نگه دارید .
2.قسمت های تیز وسایل یا کابینت ها را با وسیله ای نرم بپوشانید تا سگ با آنها برخورد نکند .
3.بهتر است بر روی زمین های خانه فرش پهن کنید .
4.بو ها برای علامت گذاری جاهای خوب و بد خانه بسیار خوبند .برای اینکه سگ به جاهای خطرناک نرود ، در آنجا از بو هایی استفاده کنید که سگ به آنها بی علاقه است .
5.هرگز برای غذا دادن یا اسباب بازی دادن به سگ نابینای خود او را بلند نکنید و جلوی غذا یا اسباب بازی نگذارید ، اجازه دهید خودش راه را پیدا کند .
6.به گردن پت های دیگر خود قلاده های زنگوله دار بزنید تا سگ نابینا از حضور آنها با خبر شود .
7.با سگ نابینای خود صحبت کرده ، او را آموزش دهید و تشویق کنید . نوعی صدا را برای فرمان دادن به سگ انتخاب کنید و با صدایی محکم به او کار های بد و خوب را آموزش دهید .
8.در هنگامی که سگ خوابیده است مواظب باشید از کنار او با دقت و با آرامش عبور کنید تا نترسد ، به میهمانان و کودکان خود نیز بگوئید در رفتار با سگ نابینا محتاط باشند . یک سگ نابینا اگر از چیزی بترسد به آن حمله خواهد کرد .
9.در هنگام بیرون بردن سگ نابینای خود از قلاده های محکم و مخصوص استفاده کنید .
10.اگر کسی خواست سگ نابینای شما را نوازش کنید ، باید به سگ اجازه دهند تا دست آنها را بو کند .

پیام بگذارید