بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

در کل قبل از آوردن یک سگ باید از چند بعد شرایط موجود در محل زندگی و آینده ای که پیش روی فرد هست مورد بررسی قرار بگیرد و این کار جز از سوی خود فرد متقاضی سگ امکانپذیر نیست چرا که هر انسانی از وضعیت زندگی خود به بهترین نحو آگاه هست .

اگر متقاضی نگهداری سگ شرایط خانواده را در نظر نگیرد ، بی شک دچار مشکل خواهد شد .

اگر این متقاضی از چند و چون نگهداری توله ی سگ و یا سگ بالغ آگاهی نداشته باشد باز هم به مشکل برخواهد خورد .

ذکر چند مسئله برای تمام افرادی که مشتاقانه در پی نگهداری سگ هستند ضروریست :

اگرمی خواهید به خواسته ی خود برسید و هرگز پشیمان نشوید توجه بسیار به این نکات لازم است :

1-سگ اسباب بازی نیست که دکمه ی on & off داشته باشد که هر گاه خواستیم صدایش را دربیاوریم و هرگاه خواستیم صدایش را خفه کنیم !

2-سگ کامپیوتر خانگی ما نیست که به وسیله یک نرم افزار بتوانیم آن را برنامه ریزی کرده و تمامی انتظارات لازمه از یک سگ با ادب را در طی 24 ساعت برآورده سازیم.

3-یک سگ هر چقدر هم با تربیت باشد با تغییر مکان دچار نوعی سردرگمی خواهد شد و این شمائید که باید برای برگرداندن او به وضعیت نرمال تلاش کرده و زمان بگذارید.

4-یک سگ زمانی که توله ای دو ماهه است تقریبا چیزی از با ادب بودن نمی داند و اولین صاحب وی است که باید با زمان گذاشتن و تلاش مثبت آن را تربیت دهد !

5-این انتظار که یک سگ همه چیز را بلد باشد و در بدو ورود به خانه و خانواده ی ما با همه شرایط جدید در طی 24 ساعت هماهنگ شود تفکری بیهوده بیش نیست!

6-این انتظار که یک توله سگ در روزهای اولی که به خانواده ما پیوسته تنها ماندن را بلد باشد و بطور غریزی هیچگونه اعتراضی نکند انتظاری بیهوده می نماید.

راهکارهای پیشنهادی :

قبل از هرگونه اقدام جدی برای آوردن یک سگ به خانه باید علاوه بر خود کلیه اعضای خانواده را از شرایط نگهداری از یک سگ و زمانبر بودن آموزش او کاملا آگاه سازید.
برای مخالفت های خانواده خود به هیچ عنوان جبهه نگیرید بلکه سعی در فرهنگ سازی و از میان بردن تفکرات نامربوط ایشان داشته باشید که حرکت در این مسیر دو مزیت دارد :

1-چنانچه به هیچ طریقی خانواده به نگهداری از یک سگ رضایت نمی دهند ، شما تکلیف خود را خواهید دانست و تا زمانی که مستقل نشده اید یک جاندار را آواره نمی کنید.

2-بعد از مدتی خانواده دیدشان بهتر شده و نه تنها به نگهداری از یک سگ رضایت می دهند بلکه با آگاهی هایی که شما به آنها داده اید در حین آوردن و نگهداری از سگ کمک های بسیار خوبی برای شما خواهند بود و تنها نخواهید ماند.

دقت به این مسئله که آموزش برای سگی که در خانه نگهداری می شود بسیار ضروری و حیاتی ست باعث پیشگیری از مسائل و مشکلات و نارضایتی های اطرافیان خواهد شد.

اگر آموزش بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده و متون قابل استناد (که انواع این متون و آموزشها در این تالار موجود می باشند) باشد باید 99 درصد به تربیت پذیری یک سگ امیدوار بود که این پروسه اگر در مسیری صحیح هدایت شود گاه در دو روز گاه 1 هفته و گاه یک ماه نتیجه ی مقبول و دلپذیری به همراه خواهد داشت . هرگز آموزش یک سگ را به فردا موکول نکنید و از همین امروز شروع کنید .

یادآوری این نکته به جا می نماید که : سگی که وارد یک محیط جدید شده از تمام تعلقات خاطر قبلی جدا و تمام وابستگیهای قبلی را به همراه دارد پس نباید به ناراحتی و تنهایی او دامن زد بلکه با آغوشی باز و صبری فراوان باید وی را به محیط جدید عادت داده و هرگز به زور و لجبازی و تنبیه بدنی متوصل نشد . نهایتا اینکه این موضوع را باید بسیار جدی گرفت که یک سگ یک موجود جاندار است و نه یک عروسک که هرکسی که نتوانست از نگهداریش برآید به فرد دیگری بسپارد .

قبل از خرید یک سگ به همه چیز خوب فکر کنید !!!
به این امید که روزی دیگر شاهد این دست و آن دست شدن سگهای بی گناه در میان مردم (مگر در مواقع کاملا ضروری) نباشیم. سگی که به خانواده ما می پیوندد دیگر جزئی از ماست مگر کودکانمان را به راحتی به فرد دیگری می سپاریم ؟

پیام بگذارید