بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


خوابیدن تمام روز در توله سگ ها امری معمولی است انها معمولا از 18 تا 20 ساعت در روز میخوابند در صورتی که سگ بالغ در روز 14 ساعت میخوابد این به علت اینکه توله سگ میخواهد رشد کند و نیاز به استراحت دارد اتفاق میافتد .

مصرف مقدار زیادی انرزی توسط توله سگ :

توله سگ نیاز به مقدار زیادی خواب دارند چون مقدار زیادی انرژی مصرف میکنند . توله سگ ها با سرعت بسیار زیادی رشد میکنند و بزرگ میشوند . انها تلاش بسیاری میکنند تا چیزهای زیادی یاد بگیرند و خانه وخانواده و دنیا را بشناسند . توله سگ ها تمام ساعات بیداری خود را صرف یاد گیری و بازی میکنند .انها مکانی که باید دستشویی کنند یاد میگیرند انها همیشه در ححال یادگیری چیزهای جدید هستند .

توله ها برا خواب خود به برنامه ریزی نیاز دارند

 وقتی توله سگ ها بیدار هستند تمام وقت خود را صرف بازی و تفریح و یادگیری مسکنند تا خسته شوند و هنگام خسته شدن در همانجا میخوابند .شما باید به تولتان اجازه دهید که 18 تا 20 ساعت بخوابد که این مدت زمان معمولا چرت های کوتاه است .شما باید ساعات خواب تولتان را طووری تنظیم کنید گکه در بزرگسالی دچار مشکل نشود و زمان خوابش را خودش بداند . توله سسگ ها در شب خواب راحتی دارند و استراحت زیادی میکنند مگر اینکه شرایط اماده نباشند گکه در این صورت انها زوزه میکشند .

به سگتان یاد دهید در طول شب بیدا نشود !!!

توله سگتان تا قبل از 4 ماهگی نمیتواند شب ها بیدار شود ولی بعد از بیدار میشود و زوزه میکشد و شما باید به او یاد دهید تمام طول شب را بخوابد . البته شما باید حواستان باشد زمانی که سگتان تمایل به بیرون رفتن دارد بخه بیرون ببریدش چون هنوز توانایی نگهداری ادرار در مثانهاش را ندارد . شما میتوانید سگتان را با صدای ملایمی بخوابانید و برایش رختخواب نرمی در کنار تختان درست کنید . اجازه ندهید توله بعد اظهر را راحت بخوابد در این صورت شبها بیدار میشود شما باید بعد اظعهر او را سرگرم کنید و با او بازی کنید تا شب خسته شده و سریعا بخوابد . معمو لا سگ ها در شب بیدا میشوند شما برای انکه انها را بیابید چراغ خوابی در اتاق خود روشن بگذارید برخی اوقات نصف شب سگ روی شما میپرد و شما را بیدار میکند در این صورت شما باید سگتان را راهنمایی کنید تا در بستر خود بخوابد .

پیام بگذارید