بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

سگ شما کمی قلنبه به نظر میاد؟دیگه دنده هاش از زیر پشمش معلوم نیست؟
چاقی در سگ یکی از مشکلات سلامتی میباشد که باید درمان کنید.شما با دادن تشویقی به سگ به او نشون میدید که دوستش دارید یا کار درستی انجام داده.این تشویقی ها میتواند باعث چاقی سگ شما بشود و شما که بیشک سگ خود را دوست دارید و میخواهید بیشتر پیش شما زندگی کند باید برای درمان چاقی او تلاش کنید چون بی شک سگی که از لحاظ جسمی اندازه باشد عمر بیشتری دارد و بیشتر از انواع بیماریها در سلامت میماند.

1.آیا سگ شما چاق است؟:اولین اقدام این است که ببینید آیا سگ شما چاق است.اگر سگ شما نژاد خالص است از عکس های مربوط به آن نژاد که در اینترنت پیدا میکنید متوجه میشوید.ولی اگه سگ شما میکس هست باید در حالی که ایستاده دست خود را بر پهلوی او بکشید.اگر دنده های او را حس کردید سگ شما سالم است در غیر این زمان آن رسیده که اقدام کنید.
 *بعضی از نژادها استعداد چاقی زیادی دارند:
◾Bassett Hound
◾Beagle
◾Cocker Spaniel
◾Dachshund
◾Labrador Retriever
 

2.رژیم غذایی سگ خود را تغییر دهید:حالا که سگ شما چاق است باید رژیم غذایی او را تغییر دهید.البته دامپزشک شما در مورد کالری مورد نیاز سگتان شما را راهنمایی میکند ولی شما میتوانید با نگاه کردن به غذای سگ خود به او کمک کنید.اگر غذای سگ شما برای سگ های پر فعالیت است غذای او را به غذای رژیمی تبدیل کنید.

3.حالا که غذای سگ خود را تغییر دادید باید نحوه ی غذا دادن او را تغییر دهید.وعده ها ی غذایی را شکسته و به تعداد بیشتر به او بدهید.در این صورت سگ شما مدت طولانی تری سیر میماند و بدن او بهتر کالری میسوزاند.

4.تشویقی به او ندهید:بیشترین علت چاق شدن سگ شما تشویقی هایی است که به او میدهید تا عشق خودتون را به او نشان دهید.به جای این خوراکی های ناسالم و گران میتوانید پاپکورن بدون نمک و کره یا هویج به او بدهید یا اگر آشپز ماهری هستید از دستوراتی که تو اینترنت پیدا میشود استفاده کنید.

5.ورزش برای سگ:یکی از علل موفقیت در لاغری ورزش است.پس سگ خود را بلند کنید و به تحرک وا دارید.اگر سگ شما ورزش کار ماهری نسیت کند شروع کنید.مثلا فقط چند دقیقه با سگتون خارج از منزل بدوید.این کار هر دو شما را سلامت نگه میدارد.

پیام بگذارید