بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

پسمانده غذاهای خانگی

بین سگ و انسان ها خصوصیات دستگاه گوارشی ، طول روده ها و بسیاری از موارد دیگر ، متفاوت می باشد. به همین دلیل موادی که برای تغذیه انسان استفاده می شود برای سگ ها مناسب نبوده و حتی خطرناک است.

بطور مثال مصرف زیاد هویج به علت بافت سختی که دارد دستگاه گوارشی سگ را یه شدت خسته میکند. یا نان بخاطر خمیرش باعث نفخ ، حالت تهوع ، ایجاد گاز زیاد و در نهایت ممکن است باعث استفراغ سگ شود.

ما به پرندگان غذای مخصوص پرنده و به ماهی ها غذای مخصوص ماهی میدهیم. پس چرا برای سگمان پسمانده غذاهای خانگی را مناسب میدانیم؟؟ چرا از موادی که باعث بیماری ( معده ، بیماری های روده ، کبد ، تباهی کلیه ، ریزش موی شدید و …. ) سگمان میشود ، برای تغذیه او استفاده کنیم؟؟؟

هر نوع استخوان ( بسیار خطرناک )

بر اساس تحقیقات ثابت شده است که استخوان باعث پارگی روده و در نهایت موجب مرگ سگ ( و گریه ) میشود.

استخوان که اساسا دارای خاصیت غذایی نیست ، در روده ها به هیچ عنوان هضم نشده ، به کل دستگاه گوارشی در طول مسیرش آسیب وارد کرده و حتی در بعضی موارد ممکن است باعث پارگی شود که نتیجه، خونریزی داخلی و مرگ است !!!

اعضای بدن حیوانات ( جگر ، دل و …. )
قسمتی از میکروب و ویروس هایی که موجب بیماری انسان می شود ، از حیوانات به انسان منتقل میشوند.

این ویروس ها در اعضای داخلی بدن دام ها زندگی می کنند و می نوانند به راحتی توسط سگ هایی که از آن تغذیه می کنند به انسان منتقل شود.
مهمترین این بیماری ها سل ( از طریق جگر حیوان ) است. علاوه بر آن کیست های مایع ( آب مانند ) – Hydatid cyst – و تخم انگل ها از حیوانات، به سگ ( یا گربه ) شما و سپس به شما منتقل می شود.

تغذیه سگ ( یا گربه ) از ریه ( جگر سفید ) که هیچ خاصیت غذایی ندارد، از نظر بهداشت عمومی برای سگ و گربه ها بسیار خطرناک میباشد.

در کلیه نقاط جهان تغذیه سگ و گربه ها از طریق پسمانده حیوانات ممنوع شده است.

پیام بگذارید