بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

سگهای سالخورده هم میتوانند مانند توله ها بازی و فعالیت کنند . اگر دارای سگی سالخورده هستید از بازی کردن با او نا امید نشوید و بدانید بازی و فعالیت موجب سلامت سگ از نظر جسمی خواهد شد . روش های زیر بهترین راه های فعالیت برای سگهای سالخورده هستند .
 

پیاده روی های کوتاه و سبک
 پیاده روی همیشه بهترین روش فعالیت برای سگهاست ، حتی سگهای سالخورده یا مبتلا به ورم مفاصل نیز از پیاده روی های کوتاه لذت میبرند . البته باید به یاد داشته باشید که سن سگ شما زیاد است و نمیتواند مدت زیادی راه برود ، پس زمان پیاده روی را کوتاه در نظر بگیرید .
اگر برایتان امکان دارد با سگ در سطحی با کمی پستی و بلندی و پوشیده از چمن راه بروید . این کار باعث میشود که سگ نیروی بیشتری پیدا کند . به سگتان فشار نیاورید و اگر او خسته شد یا نشانه هایی از درد یا لنگی را در او دیدید بگذارید استراحت کنید .

برای سگتان چیزی پرتاب کنید تا او آن را برای شما بیاورد ( بازی Fetch )
بازی Fetch تنها به این معنا نیست که شما یکی از اسباب بازی های سگ را با سرعت به جایی دور پرت کنید ، شما میتوانید با قل دادن یک توپ روی زمین و تشویق سگ به آوردن آن او را سرگرم کنید . این بازی هم سگ را سرگرم میکند و موجب فعالیت او میشود و هم در خانه قابل انجام است .
همیشه از توپ های بزرگ استفاده کنید تا از خطر خفگی سگ جلوگیری شود ، اگر دارای سگهای مانند German Shepherd یا Labrador Retriever هستید از توپ های تنیس استفاده نکنید زیرا امکان گیر کردن آنها در گلوی سگ وجود دارد . میتوانید از پت شاپ ها توپ های بزرگ تهیه کنید .

بازی کشیدن طناب ( بازی Tug-O-War )
بازی کشیدن طناب یا Tug-O-War برای سگهای جوان و پر انرژی چندان خوب نیست ولی برای یک سگ مسن و با شخصیت انتخاب بسیار خوبی است و میتواند موجب اعتماد به نفس در آنها و قوی ار کردن لثه ها و دندان ها شود .
یادتان باشد که طناب را محکم نکشید و اکثرا بگذراید سگتان برنده شود ! ممکن است برد بازی Tug-O-War در برابر یک سگ برای شما افتخار بزرگی نباشد ولی سگها با بردن اعتماد به نفس کسب میکنند .

شنا کردن
 شنا برای سگهایی که مبتلا به Hip Dysplasia هستند بسیار مفید است و درد را تسکین میدهد . آب موجب کاهش فشار به بافت های بدن سگ میشوند و آزادی حرکتی خاصی را برای او به ارمغان می آورد که در خشکی قابل دسترس نیست ( درست مانند احساس انسان ها در هنگام شنا کردن ) .
اگر سگتان به شنا کردن عادت ندارند او را به قسمت کم عمقی ببرید و به او کمک کنید . دریاچه ها یا برکه ها گزینه بهتری نسبت به استخر های شنا هستند زیرا سطح لغزنده استخر ها سگها را می ترساند . اگر برایتان امکان دارد با سگتان به درون آب بروید و با او شنا کنید تا از آب نترسد .
به یاد داشته باشید همه نژاد ها توانایی شنا کردن ندارند و برای مثال میتوان به Doberman ها که قفسه سینه سنگینی دارند اشاره کرد .

پیام بگذارید