بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نوشیدن آب شور برای سگها بسیار خطرناک است و جزء عادات خوب به حساب نمی آید ! هنگامی که میخواهید با سگتان به ساحل ببرید آب تازه به همراه داشته باشید تا سگتان شروع به نوشیدن آب شور دریا نکند .
نوشیدن آب شور در سگها موجب بروز حالاتی مانند تهوع ، اسهال و Dehydration یا کمبود آب بدن شده و به سلامتی پت شما لطمه می زند .
Dehydration و آب شور
ساحل در نظر صاحبان برای سگهایشان بهترین مکان برای بازی ، دویدن و آشنایی با سگها دیگر است ؛ اما باید به یاد داشته باشید که فعالیت موجب احساس تشنگی خواهد شد و در صورتی که سگ آب تازه در دسترس نداشته باشد شروع به نوشیدن آب شور میکند .
آب شور چگونه موجب Dehydration میشود ؟
آب شور مایعات را به داخل روده های سگ میکشد و حالتی Osmotic را ایجاد میکند . پس از مدتی امکان بروز اسهال و تهوع نیز وجود دارد که Dehydration را تشدید میکند .
خوردن ماسه به همراه آب شور نیز خاصیت آب شور را تشدید میکند و به روده ها آسیب میرساند . خوردن هر نوع جلبک ، باکتری ، یا مواد سمی موجود در ساحل نیز موجب بروز بیماری های مختلف در سگ شما میشود .
چگونه از نوشیدن آب شور توسط سگ جلوگیری کنیم ؟
بهترین راه همراه داشتن آب تازه در یک بطری و ظرف آب سگ است ، زیرا سگ در هنگام تشنگی ظرف آب خود را میشناسد و شما میتوانید با ریخت مقداری آب در ظرف ، او را از نوشیدن آب شور منصرف کنید .
فعالیت احساس تشنگی را به ارمغان می آورد و شما باید هر 20 دقیقه یکبار سگتان را به نقطه ای خنک و زیر سایه ببرید و به او مقداری آب تازه دهید .
نگذارید سگتان وقت زیادی را در آب شنا کند زیرا ممکن است به صورت غیر ارادی مقداری آب شور را ببلعد .

پیام بگذارید

X