بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بی شک تمامی صاحبان این همدم های پشم الوی با وفا دوست دارند که سگشان سالم و شاداب باشد و همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین دلایل سلامتی تغذیه ای مغذی و سالم است .یک غذای عالی و مناسب علاوه بر این که خوردنش برای سگتان بسیار لذت بخش است حاوی مقدار کافی از مواد مورد نیاز بدنش است .
همچنین باید بدانید که سگها نیز مانند انسان ها به تنوع غذایی احتیاج دارند و باید از ترکیبات مغذی گوناگونی استفاده کنند.

موادمغذی اصلی

سگها نیز مانند انسان ها برای سالم ماندن احتیاج به مقدار قابل توجهی پروتئین ،کربوهیدرات و چربی دارند .پروتئین برای ترمیم بافت ها و رشد بدن نیاز است ،کربوهیدات ها نیز برای برای تامین انرژی مفید اند و چربی ها نیز به جذب ویتامین ها کمک میکنند .حیوانات و گیاهان میتوانند منابع این سه مواد باشند هر چند منابع حیوانی برای سگ ها که گوشت خوار هستند بهتر و توصیه شده است ،ضمن این که پروتئین و چربی بیشتری نیز برای سگها به ارمغان میاورد .
در رژیم غذایی سگهای بالغ باید حداقل 18% پروتئین و 5% چربی وجود داشته باشد ،در صد باقی مانده را نیز کربوهیدات ها تشکیل میدهند .

ویتامین ها و مواد معدنی

بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی را بدن سگها نمیتواند تولید کند و باید از طریق غذا بدستش بیاورد .انها به عملکرد بهتر ،پوشش سالم و براق تر و فرایند های شیمیایی داخل بدن کمک زیادی میکنند .در صورتی که مطمئن هستید سگتان از طریق غذایش ویتامین و مواد معدنی کافی را دریافت میکند از مکمل ها استفاده نکنید زیرا ازدیاد بیش از اندازه ی این مواد نیز میتواند مشکل ساز شود .

اب

در کنار پروتئین ها ،کربوهیدرات ها ،چربی ها ،ویتامین ها و مواد معدنی ،اب یکی از مواد مغذی حیاتی نه تنها برای سگها بلکه برای تمامی جانداران است .60 تا 70 درصد بدن سگهای بالغ را اب فراگرفته ،حال کمبود تنها 10 درصد از این مقدار میتواند برایشان خطرناک باشد و پیاد های جدی داشته باشد .سگهایی که به اب دسترسی ندارند از اب ذخیره ای بدنشان به مقدار قابل توجهی استفاده میکنند .
ابی که در دسترس سگتان میگذارید باید در تمامی زمان ها تمیز ،خنک و سالم باشد .
 

پیام بگذارید