بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


سگهایی که با رژیم های غذایی کامل و بالانس شده تغذیه میشوند سلامت ترند و کمتر بیمار میشوند . سگها همه چیز خوارند و تنها گوشتخوار نیستند ، بنابراین آنها در رژیم غذایی خود نیاز به میوه و سبزیجات تازه نیز دارند .
غذا های آماده برای سگها اکثرا کامل و بالانس شده هستند ولی در صورتی که به سگتان غذای خامگی میدهید باید نیاز های جسمی یک سگ را بدانید .

پروتئین

 یکی از مهم ترین اجزای یک رژیم غذایی کامل یک منبع پروتئینی مرغوب است . این منبع پروتئینی میتواند بوغلمون ، مرغ ، گوشت ، گشوت بره و یا ماهی باشد .
به یاد داشته باشید که بهترین نوع غذایی را که میتوانید برای سگتان تهیه کنید زیرا غذا های ازران و نا مرغوب موجب بروز بیماری های مختلف در سگ شما میشوند .
اگر دارید برای سگتان در خانه آشپزی میکنید همیشه از گوشت های ماهیچه ای استفاده کنید و فقط مقدار کمی گوشت های ارگانی مانند قلب ، کبد و یا کلیه را به غذا اضافه کنید . در طبیعت سگها از این دو نوع گوشت تغذیه میکردند و مواد غذایی لازم برای بدن خود را از آنها به دست می آوردند .

میوه ها و سبزیجات

 میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم غذایی یک سگ را تشکیل میدهند زیرا دارای ویتامین ها و مواد معدنی خاصی هستند که گوشت فاقد آنهاست . میوه ها و سبزیجات کالری کمی دارند و در عوض دارای فیبر بسیار زیادی هستند ، بنابراین در صورتی میخواهید که سگتان کاهش وزن پیدا کنید مقدار میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی او افزایش دهید . به یاد داشته باشید که بهتر است سبزیجات را در غذا ساز ها خرد کنید تا امکان دسترسی سگ به ویتامین های موجود در آنها بالا رود .
از سبزیجاتی که برای سگها مفید هستند میتوان به نخود سبز ، کدو ، براکلی و گل کلم اشاره کرد . سبزیجات تازه برای سگ بهترند و اگر نوع کنسروی آنها را میخرید مدلی را انتخاب کنید که فاقد سدیم است و یا سدیم کمتری نسبت به بقیه دارد . از دادن ذرت به سگ خودداری کنید زیرا آنها توانایی هضم آن را ندارند .
در طبیعت کمتر سگهایی میوه میخورند ولی بعضی از آنان به میوه ها علاقه بسیاری دارند . میوه ها ویتامین های بسیاری دارند و به سلامتی سگ شما کمک میکنند . از میوه های مناسب برای سگها میشود میتوان سیب ، موز ، میوه های جنگلی ، زرد آلو ، انجیر و آلو را نام برد .

غلات

 بحث لازم بودن یا نبودن خوردن غلات برای سگها مدت زیادی است که موجب اختلافات بسیاری شده است . بسیاری از متخصصین میگویند که سگها در طبیعت هیچگاه از غلات تغذیه نمیکردند و به همین دلیل صاحبان هیچگاه نباید به سگ خود هیچگونه غله ای را بدهند .
متخصصین دیگر نیز میگویند که غلات مواد معدنی و ویتامین های بسیاری دارند و یک منبع پروتئینی کمکی نیز هستند .
بعضی از سگها به گندم آلرژی دارند و در صورتی که علاقه به مصرف غلات دارند باید به آنها جو داده شود . به یاد داشته باشید که غلاتی که به سگتان میدهید پخته باشد زیرا آنها توانایی هضم غلات خام را ندارند .

مکمل های غذایی

 در صورتی که به سگتان غذا های خشک Super-Premium میدهید نیازی به دادن مکمل ها به سگ وجود ندارد زیرا دادن ویتامین بیش از حد لازم کار درستی نیست .
اگر به سگتان غذای خانگی میدهید اضافه کردن کلسیوم به غذای سگ از اهمیت بسیاری برخوردار است . در صورتی که دارای سگهای بزرگ هستید میتوانید استخوان را نیز به رژیم غذاییش اضافخ کنید ولی اگر سگی کوچک و آپارتمانی دارید از دادن استخوان به او خودداری کنید .
انرژی موجود در روغن ها تقریبا دو برابر هر نوع منبع غذایی دیگر است ، بنابراین اضافه کردن یک قاشق غذاخوری روغن سبزیجات یا نارگیل و یا روغن امگا 3 یا ماهی آزاد به رژیم غذایی سگ لازم است .
شما میتوانید به سگ خود ویتامین E و ویتامین B نیز بدهید . این ویتامین ها به حفظ سلامت سگ کمک میکنند .

پیام بگذارید