بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

سلامتی کامل و مناسب به وسیلیه ی تغذیه خوب میسر میگردد.تغذیه خوب به در دسترس بودن اب تازه و تعادل غذایی مناسب و کیفیت بالای غذایی بستگی دارد.

استفاده از اب تمیز و بهداشتی در غذای سگ

دسترسی سگ به اب تازه یک ضرورت اجتناب نا پذیر است که باید به ان توجه داشته باشید کمبود اب علاوه بر از دست دادن اب بدن منجر به مشکلات مختلفی میشود اب تازه باید طور ثابت و همیشگی در دسترس سگ باشد و روزانه ان را عوض کنید.در دسترس بودن اب کافی بخصوص برای توله سگ ها و سگ های پیر بسیار ضروری میباشد.

انچه در تغذیه سگ باید مورد توجه قرار بگیرد
یک رژیم غذایی متعادل با تغذیه ی خوب شروع میشود بهتر است از غذا هایی استفاده کنید که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و در سوپر مارکت ها و فروشگاه های مخصوص حیوانات خانگی ودامپزشکی ها قابل خرید باشد
شرکت های تولید کننده ی مواد غذایی برای حیوانات خانگی سالانه میلیون ها دلار صرف تکمیل تولیداتشان نموده و در نتیجه این غذا ها بهترین ترکیب و بهترین طمع را دارا میباشد .یک غذای خانگی نیز میتواند تعادل غذایی خوبی داشته باشد ولی احتمالا گرانتر از غذاهای ساخته شده به وسیله ی این کمپانی ها در خواهد امد و احتمال دارد ترکیبات مهمی در ان وجود نداشته باشد.وقتی سگ شما به غذای خاصی عادت کرد ان را تغییر ندهید زیرا سیستم گوارشی سگ نمیتواند به خوبی با تغییرات ناگهانی سازش کند.
تغییر نوع غذا ممکن است بر سیستم گوارشی سگ اثر سوئی گذاشته باعث اختلال در کار طبیعی ان و در نتیجه اسهال و استفراغ گردد.
باید به این نکته توجه کنید که ظروف غذا خوری و اب خوری باید به طور منظم تمیز شوند همچنین بسته ی غذا پس از باز شدن باید طبق روشی که روی ان نوشته شده نگهداری شود. هر غذایی که حالت کپک زدگی یا تند شدگی داشته باشد را باید دور ریخت.

انواع غذا های در دسترس
امروزه 4 نوع غذا برای سگ وجود دارد
1_خشک(غلات)
2_نیمه مرطوب(مخلوط غلات و گوشت)
3_غذا های کنسرو شده(گوشت با غلات اضافه شده)
4_گوشت کنسرو شده

باید در انتخاب بهترین غذا چند عامل را مد نظر داشت:
1_نوع سگ
2_سن سگ
3_میزان فعالیت
4_محیط زندگی ان

پیام بگذارید