بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

شکلات:یکی از خطرناک ترین خراکی ها برای سگ ها شکلات است.شکلات باعث نامنظم شدن ضربان قلب سگ شده که باعث تشنج و یا ایست قلبی می شود.خوردن شکلات باعث استفراغ و اسهال سگ نیز می شود.اگر تا الان به سگ خودشکلات می دادید بهتر است سریعا او را نزد دامپزشک ببرید.

کشمش و انگور:کشمش و انگور باعث به وجود امدن اختلال در کلیه ها و دستگاه گوارش سگ می گردد.اگر بعداز خوردن انگور و کشمش علائمی چون استفراغ_ادرار بیش از حد و اسهال دیدید یعنی سگتان دستگاه گوارش سگتان دچار مشکل شده

 پیاز:باعث نرسیدن اکسیژن به گلبول های قرمز و از بین رفتن ان ها می شود.خوردن پیاز باعث اسهال و استفراغ و تب کردن سگ می شود.

اجیل:با اینکه ترکیبات شیمیایی ان اجیل نا شناخته است اما خوردن ذره ای از ان باعث تب و تشنج سگ می شود.

مشروبات الکلی:خوردن مشروبات الکلی بسیار برای سگ خطرناک است و خوردن مقداری از ان باعث اختلال دستگاه گوارش و یا مرگ می شود.

خمیر نان:چون خمیر نان بسیار نرم است سگ اقدام به بلعیدن ان می کند.حرارت بدن سگ باعث بالارفتن خمیر در معده سگ می شود که این عمل باعث نفغ و استفراغ می شود.

نوشابه های کافئین دار:نوشابه های کافئین دار نوعی محرک هستند که بر روی ضربان قلب سگ تاثیر می گذارند و میتوانند باعث تشنج و حملات قلبی شوند.

اکادو:اکادو برای بیشتر حیوانات خانگی مخصوصا سگ ها سمی است.خوردن اکادو باعث می شود تا به قلب و ریه و سایر بافتهای بدن سگ اسیب ببینند.

هسته میوه:هسته میوه هایی مانند زردالو _ هلو _گلابی و گیلاس دارای دوز سیانور هستند که می تواند برای سگ های کوچک کشنده باشد.قورت دادن میوه هایی که هسته بزرگ دارند باعث انسداد روده سگ می شود و باید با عمل جراحی برداشته شود

 ماهی خام:ماهی خام نیز بسیار خطرناک است و دارای انگلی به نام larvae است.وقتی این انگل وارد بدن سگ شد در بدنش تخم گذاری می کند و هنگامی که تعداد ان ها افزایش یافت larvae ها به دیواره روده سگ می چسبند و در ان هنگام باعث بروز بیماری می شوند.بد تر از ان تشخیص نا درست دامپزشک و درمان بی اثر است.اگر داپزشک اشتباه تشخیص بدهد می تواند باعث مرگ سگ بشود
 سعی کنید هرگز در تغذیه سگ تان از این خراکی ها استفاده نکنید تا سگتان دچار مشکل نشود.

پیام بگذارید