بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

آلرژی در سگها توسط چیز های مختلفی ایجاد می شود.سگ ها می توانند نسبت به مواد غذایی خاصی در غذای خود حساس شوند.علائم آلرژی یا حساسیت به غذا ها می تواند شامل خارش پوست، ریزش مو ، تکان دادن سر، زخم های روی پوست، جویدن پوست ،مالش صورت، خارش مقعد و عفونتهای گوش باشد.هم چنین آلرژی می تواند باعث اسهال، استفراغ، بی حالی،عطسه و نفخ شکم شود. به حساسیت های غذایی سگ سریعا باید توجه کرد زیرا در غیر این صورت سگ به خوردن غذا ادامه داده و باعث می شود تا حال او بدتر شود.
منابع غذایی متداولی که باعث آلرژی در سگها می شود شامل گندم، ذرت، برنج، سویا، مواد افزودنی و برخی سبزیجات است.

1.گندم

گندم یک ماده بسیار شایع است که در غذاهایی که دارای کیفیت پایین هستتند یافت می شود.اکثر سگها قادر به هضم گندم نیستند،به همین دلیل گندم می تواند باعث آلرژی های شدید در سگ شود.اگر سگ شما به گندم حساس است دادن غذاهایی که دارای کیفیت پایین و گندم هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.غذاهای دارای کیفیت بالا گران هستند، اما برای حیوان خانگی شما بسیار مفید خواهند بود.

2.ذرت

هم چنین ذرت به عنوان جزئی از غذای سگ در برخی غذاهای با کیفیت پایین استفاده می شود و برای سگ مفید نیست.در صورت استفاده ذرت توسط سگ سگ در این حالت نیز در هضم آن دچار مشکل شده و دچار آلرژی می شود.

3.سویا، لبنیات، مواد افزودنی، تخم مرغ، بعضی از گوشت ها و آب پنیر.

به طور کلی گندم و ذرت از رایج ترین مواد آلرژی زا در سگ ها هستند. سویا، لبنیات، مواد افزودنی، تخم مرغ، بعضی از گوشت ها و آب پنیر نیز می توانند باعث حساسیت در سگ شوند.و اولین کاری که شما باید انجام دهید حذف این مواد غذایی از رژیم غذایی سگ است.هنگامی که شما این مواد غذایی را از برنامه غذایی سگ حذف کردید ناپدید شدن علائم حساسیت را سریعا خواهید دید و سگ شما دوباره سلامتی خود را باز می یابد.

آیا پت شما حساسیت غذایی دارد؟

یکی از نشانه های شایع آلرژی های غذایی سگ خارش و خاراندن بیش از حد است.دیگر نشانه های آلرژی این است که پت شما ممکن است شروع به از دست دادن مو، جویدن پوست خود، مالش صورت و یا دچار عفونت گوش شود.پوست قرمز و تحریک شده نیز از علائم آلرژی های غذایی می باشد.
علائم حساسیتهای غذایی در همه سگها یکسان نیست و در هر سگ متفاوت است.بسیاری از سگها در واکنش به مواد آلرژی زا دچار اسهال ،استفراغ و بی حالی نیز می شوند.هم چنین پت شما ممکن است سر خود را به شدت تکان دهد و دچار تشنج شود.و در این زمان باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.
 

پیام بگذارید