بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

ویتامین برای سگ هایی با مشکلات کبدی به منظور بهبود عملکرد کبد و ضد صدمات کبدی میباشند.
مشکلات کبدی سگ ها دلایل مختلفی دارد.برخی از سگ هایی که مبتلا به دیابت و عفونت های بدنی هستند دچار مشکلات کبدی میشوند.دیگر پت هایی که در معرض مواد شیمیایی سمی قرار دارند از آسیب کبدی و حتی نارسایی کبد رنج میبرند.

از آنجایی که با غذاهای خوب و مکمل های غذایی کبد میتواند خود را ترمیم کند ممکن است دامپزشک نوع خاصی از ویتامین ها را برای درمان مشکلات کبدی سگ شما تجویز کند.

درمان بیماری های کبد در سگ ها

 اگر سگ شما دچار بیماری های کبدی باشد ممکن است شدیدا ضعیف شود و به مایعات داخل رگی و بستری شدن در بیمارستان برای چند روز نیاز داشته باشد.

دامپزشک ممکن است داروهایی برای کنترل استفراغ و اسهال تجویز کند.زمانی که سگ شما از مشکلات کبدی رنج میبرد و از آنجایی که سلول های کبدی تا حدودی آسیب میبینند دامپزشک باید داروهایی را برای جلوگیری کردن از آسیب های بیشتر تجویز کند.

آنتی بیوتیک ها برای سگ هایی که دچار عفونت های باکتریایی ثانویه هستند تجویز میشوند , در صورتی که داروهای کورتیکواستروئیدی(corticosteroid) برای حیواناتی که دچار التهاب هستند تجویز میشوند.

 
تجویز ویتامین ها برای بیماری کبدی در سگ ها

اگر به سگ خود روزی یکبار مولتی ویتامین بدهید کبد او بهبود خواهد یافت. به برخی از پت هایی که مبتلا به بیماری ذخیره مس در بدن و عدم دفع آن هستند باید مکمل ها و ویتامین هایی که محتوی مس نمی باشند داده شود.

چندین ویتامین تجاری در دسترس میباشد که برای استفاده در سگ ها فرموله شده اند,مشورت با دامپزشک به شما کمک میکند که متوجه شوید کدامیک از آنها برای سگ شما مناسب است.مولتی ویتامینی که تهیه میکنید باید شامل ویتامین های A,B,C,D و K باشد.

پیام بگذارید