بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

سگ های پیر غذای متفاوتی برای داشتن یک زندگی سالم احتیاج دارند.رژیم غذایی میتواند برای سگ های مختلف براساس سلامتی,اندازه,میزان فعالیت و نژاد متفاوت باشد.سگ هایی که بیش از 8 سال عمر کرده اند سگ های پیر محسوب میشوند و شما به عنوان صاحبان آنها باید رژیم عذایی مناسبی برایشان در نظر بگیرید.
 
سگ های پیر باید رژیم متعادلی داشته باشند که در آن نسبت به جوانی کالری کمتری دریافت کنند.سگ های پیر فعالیت کمتری دارند و بیشتر روز را میخوابند پس به انرژی کمتری نیاز دراند.

سگ های پیر ب پروتئن نیاز دارند که باید تا 20% رژیم غذایی آنها را تشکیل دهد.

سگ های پیری که مشکل سلامتی ندارند ممکن است بتوانند از غذای سگ های جوان استفاده کنند ولی باید توجه داشت مقدار پروتئن مصرف شده اندازه باشد.

اگر سگ شما بیماری داشته باشد باید رژیم غذایی مناسب که توسط دامپزشک تجویز شده,استفاده شود.شما میتوانید غذاهای مناسب را برای سگتان از پت شاپ ها تهییه کرده یا خودتان درست کنید.

سگ هایی که مشکلات کلیوی دارند بهتر است از غذاهای تر یا کنسروی مصرف کنند و توجه داشته باشید که میزان پروتئن آن باید کمتر(تا 14%)باشد.

افزایش مصرف فایبر

سگ های پیر بیشتر دچار یبوست میشوند و در هنگام یبوست شدید باید فایبر بیشتری در غذای سگ مصرف شود.بعضی از غداهای آماده برای سگ فایبر بیشتری دارند.سبوس گندم مقدار زیادی فایبر دارد.

غذاهای خشک

غذای خشک برای سگ ها بهتر است زیرا از پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه جلوگیری میکند.مشکل غذاهای خشک این است که سگ های پیر به سختی میتوانند آنها را بجوند.شما میتوانید برای حل این مشکل مقداری آب یا آب هویج به غذا اضافه کنید.

اگر سگ شما از بیماری های کلیوی رنج میبرد بهتر است از عذای خشک استفاده نکنید.

مکمل ها

کیتوانید از مکمل های برای سگ های پیر استفاده کنید مخصوصا هنگامی که آنها از بیماری زنج میبرند.سگی که arthritis دارد باید از مکمل ها,ویتامین و مواد معدنی مصرف کند.

حتی اگر سگ شما سالم باشد دامپزشک مکمل هایی را برای جلوگیری از بیماری ها و زندگی سالم تر حیوان تجویز میکند.سگ های پیر زودتر بیمار میشوند و مثل توله سگ ها سیستم ایمنی ضعیف تری دارند.

سگ های پیر ممکن است نیبت به غذا بی میل باشند که با مصرف مکمل حل میشود.

چگونه به سگ پیر خود غذا بدهیم

قدرت بینایی و بویایی در سگ های پیر کاهش میابد پس ممکن است لازم باشد به سگ خود نشان دهید ظرف غذایش کجاست.در غیر این صورت سگ لاغر و مریض میشود.میتوانید مقداری از غذا را برداشته و به دهان سگ خود نزدیک کنید.وقتی او غذا را میچشد مشتاق خوردن بقیه ی آن میشود.

پیام بگذارید