بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت


کره بادام زمینی که امروزه یک غذای رایج و مرسوم است ،عموما خطر جدی برای سگها ندارد .بادام زمینی به جای مغز نوعی از حبوبات است بنابراین سرشار از پروتئین و حاوی چربی های ضروری و سال و ویتامین های E و بیوتین است که برای سلامتی و درخشان نگه داشتن پوشش ضروری هستند .

* استفاده از کره ی بادام زمینی

از انجایی که برخی از کره های بادام زمینی دارای تکه یا خود بادام زمینی هستند،بنابراین ممکن است موجب خفگی حیوان شوند پس بهتر از مدل های خامه ای و یا بدون تکه های بادام زمینی استفاده کنید .اگر به ندرت از کره ی بادام زمینی استفاده میکنید باید از مارک های غیر ارگانیک خامه ای استفاده کنید اما اگر به طور مرتب استفاده میکنید میتوانید از مارک های ارگانیک استفاده کنید .
توجه داشته باشید که بیشتر کره های بادام زمینی مقداری نمک دارند بنابراین از مارکی استفاده کنید که کمترین میزان نمک را دارد یا اصلا نمک ندارد.

-همچنین کره ی بادام زمینی دارای کالری و چربی است و نباید در استفاده از ان زیاده روی کنید .یک قاشق چای خوری در طول روز نیاز های سگ را براورده میکند با اینحال برای اطمینان بیشتر باید با دامپزشک در مورد مقدار مجاز استفاده از کره ی بادام زمینی در طول روز صحبت کنید .

* مفید برای شما ،مفید برای سگتان

کره بادام زمینی برا سلامت و درخشندگی پوشش بسیار مفید و مغذی است .اگر شما به سگتان قرص میدهید برای این که او بهتر و راحت تر از همیشه قرص بخورد میتوانید به قرص مقداری کره بادام زمینی بمالید .اینگونه سگ برای خوردن قرص لجبازی نخواهد کرد و با اشتیاق قرصش را میخورد .

اگر سگتان دچار اضطراب جدایی میشود کره بادام زمینی میتواند او را تا مدت ها مشغول نگه دارد .شما میتوانید به اندازه ی یک قاشق چای خوری کره ی بادام زمینی را در اسباب بازی های rubber،cone-shaped DOG toy و دیگر اسباب بازی هایی که میتوان در ان مواد خوراکی جا سازی کرد ،پنهان کنید.سپس با خیال راحت میتوانید برای مدتی سگتان را تنها بگذارید .

* آلرژی

در حالی که کره ی بادام زمینی میتواند کاملا بی خطر باشد بعضی از سگها به انها آلرژی دارند .

علائم الرژی به کره ی بادام زمینی عبارت اند از :
-ناراحتی معده
-سوزش پوست
-ریزش مو

هرچند علائم در هر سگی متفاوت است .اگر شما به محض اینکه کره ی بادام زمینی به شگتان دادید و این علائم را مشاهده کردید باید از دادن این ماده غذایی به سگتان اجتناب کنید و با دامپزشک نیز مشورت کنید .

پیام بگذارید