بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

ممکن است رفتار گربه شما آن طور که میخواهید نباشد ولی نگران نباشید ، با روش های درست میتوان تمام مشمکلات رفتاری گربه ها را حل کرد . در زیر راه حل شایع ترین مشکلات رفتاری در گربه ها گفته شده است :
1 – اسکرچر تهیه کنید
گربه ها به چنگ کشیدن و تیز کردن ناخن های خود علاقه دارند و در صورتی که مکان مناسبی برای پنجه کشیدن نداشته باشند به وسایل شما آسیب خواهند زد . بهترین راه برای جلوگیری از این رفتار تهیه یک اسکرچر است .
2 – برای گربه خود اسباب بازی های مختلف بخرید
گربه ها حیوانات کنجکاوی هستند و به جویدن وسایل علاقه دارند ، برای اینکه از جویده شدن وسایلتان ( مانند سیم ها ) توسط گربه جلوگیری کنید بهتر است برایش اسباب بازی های مخصوص گربه تهیه کنید تا با آنها بازی کند .
3 – به گربه خود استفاده ذاز ظرف خاک را آموزش دهید
 بعضی گربه ها وقتی به خانه جدید می آیند از ظرف خاک استفاده نمی کنند و شروع به دستشویی کردن در اطراف خانه میکنند . محلی را که گربه دستشویی کرده با پاک کننده های مخصوص آنزیمی تمیز کنید زیرا گربه ها حس بویایی قدرتمندی دارند و اگر بوی ادرار یا مدفوع خود را در محلی تشخیص دهند دوباره در همان محل دستشویی میکنند .
گربه تان را دعوا کنید و او را به ظرف خاکش عادت دهید . در صورتی که گربه به ظرف خاک بی توجهی میکند ممکن است به عفونت های ادراری دچار باشد .
4 – رفتار های خشن گربه را کنترل کنید
 شما میتوانید از رفتار های خشن گربه جلوگیری کنید . هنگامی که گربه میخواهد چنگ بزند یا گاز بگیرد با صدایی محکم و جدی او را دعوا کرده یا از اسپری آب استفاده کنید .
در مقابل به رفتار های خوب پاداش و خوراکی دهید . بعضی از گربه ها نیاز به اصلاح رفتار توسط یک متخصص دارند .
5 – فعالیت
 فعالیت برای سلامت یک گربه اهمیت زیادی دارد . با گربه بازی کنید و او را با اسباب بازی های مشغول نگه دارید ، اینگونه انرژی گربه صرف بازی خواهد شد و گربه شروع به بد رفتاری یا آسیب به وسایل نخواهد کرد .
6 – به گربه اجازه خوردن چیز های نامعمول را ندهید
گربه ها ممکن است گیاهان ، خاک و اشیای کوچک روی زمین را بخورند یا پشم های قالی را در دهان بگیرند و مزمزه کنند !
گربه ها بسیار کنجکاوند و ممکن است این رفتار آنها روزی باعث مسمومیت در آنها شود . به گربه خود به موقع غذا بدهید و برایش اسباب بازی های مختلق تهیه کنید تا مشغول شود .
کنترل رفتار های گربه نیاز به صبر و تحمل بسیاری دارد ، از روش های بالا استفاده کنید و گربه تان را موقعیت های جدید عادت دهید . رفتار عصبی با گربه دردی را دوا نخواهد کرد زیرا گربه ها پاسخ رفتار های عصبی را به خوبی نمی دهند .

پیام بگذارید