بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

بخاطر سپردن این نکته مهم است که بدانیم گربه ها، سگهای کوچک نیستند. در مورد رژیم غذایی نیازهای غذایی گربه و سگ کاملا با یکدیگر جدا بوده و بعنوان صاحب گربه بهتر است که از این نیازهای غذایی مطلع باشیم. برای نمونه گربه ها به نسبت سگها پروتئین بیشتری لازم دارند. گربه ها بایستی حتماً در رژیم غذایی خود آمینو اسیدی بنام تارین مصرف کنند. گربه ای که تارین لازم را دریافت نکند دچار بیماریهای شدید قلبی و دیگر مشکلات سلامت می گردد. امروزه تمامی غذاهای گربه حاوی تارین می باشند.

نوع ویتامین A که گربه ها به آن نیاز دارند با ویتامین A سگها متفاوت است. سگها می توانند از بتا کاروتن به عنوان منبع ویتامین A استفاده کنند و حال آنکه گربه ها نمی توانند. لازم به توضیح است که کاروتن رنگدانه نارنجی یا قرمز رنگی است که در هویج، سیب زمینی، چربی شیر و زرده تخم مرغ به وفور یافت می شود. کاروتن در اغلب گیاهان سبز نیز یافت می شود. کاروتن چندین نوع دارد اما در بین آنها بتا کاروتن قابل تبدیل تر به ویتامین A در بدن حیوانات می باشد.

همچنین بدن گربه نمی تواند نوعی اسید چرب بنام اسید آراشیدونیک (جزء اسیدهای چرب ضروری محسوب میشود و همچنین مهمترین اسید چرب ضروری موجود در چربی شیر است) و بایستی مکمل آن در رژیم غذایی گربه افزوده شود؛ برای غذای س این اسید چرب ضروری است.

بنابراین متوجه می شوید که در صورتیکه به گربه خود اجازه دهید مقدار محسوسی از غذای سگ را مصرف کنند، گربه بعلت کمبود مواد ضروری بدن خود، مبتلا به سوء تغذیه خواهد شد.

برای داشتن گربه سالم، باید اطمینان داشته باشید که او به اندازه نیاز غذای گربه مصرف میکند.

پیام بگذارید