خشکی پوست در گربه ها در طول زمستان

صاحبان حیوانات خانگی که در مناطق سردسیر یا مناطق دارای زمستان سرد عموما با عوارض سرما بر روی پوست حیوانات خود آشنا هستند. گربه ها در طی فصول سرد سال ممکن است همچون انسان ها دچار خشکی و خارش و ترک شدید پوست شوند ولی خوشبختانه راهکارهایی برای صاحبان گربه ها وجود دارد که می تواند به آنها در مبارزه با خشکی پوست گربه کمک کند.

تشخیص خشکی پوست در گربه ها:

تشخیص خشکی پوست در گربه ها اولین قدم در راه مبارزه با این شرائط ناراحت کننده و دردآور در گربه هاست. علائم خشکی پوست در گربه ها عبارتند از :

* پوسته پوسته شدن و شوره زدن پوست گربه

* ترک خوردن پوست (که می تواند به زخم و عفونت منجر شود)

* خارش مداوم در پوست گربه

* زبر شدن پوست گربه

 چگونه از خشکی پوست گربه جلوگیری کنیم؟

 دکتر Michael Levine, DVM در این مورد به صاحبان گربه ها اینگونه توصیه می کند:

با معاینهء گربهء خود توسط دامپزشک ابتدا مطمئن شوید که مشکل گربهء شما خشکی پوست است نه چیز دیگر . برخی از علائم خشکی پوست گربه مثل پوسته پوسته شدن پوست به علائم برخی دیگر از بیماری ها مثل قارچ شباهت دارد. پس ابتدا از طریق دامپزشک از مشکل اصلی گربهء خود مطمئن شوید چون اگر به غلط درمان گربه را آغاز کنید ممکن است با مشکلات جدی مواجه گردید.

در طول ماه های سرد سال از شستشوی مداوم گربهء خود اجنتاب کنید. شستشوی مداوم گربه در طول فصول سرد می تواند وضعیت خشکی پوست حیوان را تشدید کند. فضای خانه را مرطوب (رطوبت طبیعی) نگاه دارید. وسائل گرما زا که در طول فصول سرد مورد استفاده قرار می گیرند رطوبت طبیعی هوا را از بین می برند و این خشکی هوای منزل وضعیت پوست گربه را بدتر می کند.

ضمن مشورت با دامپزشک خود از مکمل های غذایی که به پوست گربه در طی ماه های سرد کمک می کنند و همچنین از کرم های خاص که توسط دامپزشک در اختیار شما قرار می گیرند استفاده کنید. این مکمل ها اکثر به شکل روغن های ویژه موجوداند که به غذای گربه اضافه می گردند. روغن زیتون در اینگونه موارد بسیار مفید عمل می کند. ضمن مشورت با دامپزشک خود و بر حسب عادات و اخلاق گربهء خود می توانید روزانه مقداری خاص از روغن زیتون را به غذای گربه اضافه کنید یا مستقیما وارد دهان گربه کنید. یک ماساژ ملایم روغن زیتون در ناحیهء خشک شده از پوست هم می تواند بسیار مفید باشد . روغن زیتون برای گربه ها قابل هضم است واین مزیت را دارد که در صورت خورده شدن توسط گربه در زمانی که گربه پوست خود را می لیسد ، برای گربه قابل هضم است و مشکلی ایجاد نمی کند.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.