بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

وقتی گربه ی دوست داشتنی شما پیرتر میشه ، به آرومی افت میکنه و بیشتر نیاز به کمک شما داره تا روزهای آخرش رو براش راحت تر کنید.  اینجا چند تا از نکاتی که میتونه زندگی اونو در دوران سالخوردگی بهتر کنه ذکر شده

1.مرتبا برای معاینه اون رو پیش دامپزشک ببرید.در این سن گربه ی شما مستعد ابتلا به ورم مفاصل و مشکلات دیگر می باشد و باید بیشتر از گربه های جوان تحت نظر دامپزشک باشد ( هر 6 ماه یکبار یا همین حدود)

2.برای خوابش جایی گرم و راحت فراهم کنید .گربه ی سالخورده ی شما شاید نسبت به دما حساسیت بیشتری داشته باشد پس حتما اطمینان حاصل کنید که به حد کفایت گرم نگهش داشته اید.یک راه ساده ی آن اینست که برای او یک بستر با گرم کن الکتریکی فراهم کنید . وقتی به آن دست میزنید امکان دارد فکر کنید که با اشکال رو به روست اما گربه ی شما احساس میکند که در بهشت است . مطمئن شوید که بسترش جایی مانند نیمکت یا به هر حال روی زمین نباشد.گربه های در ارتفاع احساس امنیت بیشتری میکنند . اما آنرا جایی نگذارید که رسیدن بهش برای گربه تان سخت باشد.

3.به گربه تان در آراستن کمک کنید. شاید او به علت ورم مفاصلش قادر نباشد خودش را به طور کامل بیاراید. مرتبا موهایش را برس بکشید و اگر هنوز هم با نشاط به نظر نمیرسید با شامپوی خشک گربه ها تمیزش کنید. شما میتوانید انواع این شامپو ها را در فروشکاه های حیوانات بیابید که برای گربه تان ضرری ندارند. فقط شامپو را به تمام بدنش بزنید و بعد کاملا با حوله خشکش کنید.

4. غذاهایی مناسب با سنش به او بدهید . بیشتر مارک های غذای گربه غذاهایی مخصوص پت های سالخورده دارند که با مواد طبیعی لازمه ی این سن و سال ساخته شده است.با بالا رفتن سنش شاید بد نباشد کمی آن را افزایش دهید. اگر غذاهای متفاوتی را امتحان کردید و استفراغ کردنش همچنان ادامه داشت به دنبال غذاهایی بدون دانه های خوراکی بگردید. گربه ها گوشتخوار هستند و در این سن شاید نتوانند از پس دانه های خوراکی به عنوان پر کننده ی غذا بربیان. شاید شما نتونین در سوپر مارکت ها غذاهای “بدون غلات” را بیابید اما بیشتر فروشگاه های حیوانات خانگی حداقل یک مارک آنرا برای فروش دارند.

5. به او توجه و عشق زیادی نشان دهید. این خیلی ساده اس که با وجود گربه ای جوانتر و بازیگوش یا بچه کربه ای که در خانه دارید او را ندیده بگیرید اما او هنوز هم به تبادل توجه و علاقه به شما نیاز دارد.

پیام بگذارید