بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

گربه های خانگی معمولا چیزی بیشتر از حیوانات دوست داشتنی هستند ، بسیاری از افراد گربه ها را عضوی از خانواده شان میدانند. پس نباید تعجب کنیم که گم شدن گربه برایشان تجربه ای پریشان کننده باشد و آشفته شان کند. اما اگر شما گربه تان را گم کردید نباید امیدتان به پیدا کردنش را از دست بدهید . با حفظ آرامش و طی کردن چند مرحله می توانید به یافتن گربه تان کمک کنید. هنوز شانسی هست که دوست پشمالو تان را به بازگردانید .

حوالی خانه
 اگر گربه ی شما معمولا در خانه زندگی میکند و حالا از طریقی به بیرون راه پیدا کرده ، شانس اینکه در نزدیکی خانه بماند بسیار زیاد است. اینکه خانه را وجب به وجب جستجو کنید اهمیت بسیار زیادی دارد ( از اتاق زیر شیروانی تا زیرزمین وباغ خانه ) این اصلا موقعیتی غیر طبیعی محسوب نمیشه که گربه گمشده در زیر شیروانی خانه یا دالان ورودی پنهان شده باشد. اگر برایتان امکان دارد تمام جاهایی که ممکن است گربه تان بخزد زیرش و پنهان شود را به سرعت جستجو کنید حتی خانه ی همسایه ها را هم از یاد نبرید.

به دام انداختن مهربانانه
 حداقل جایی که باید برای گیر انداختن گربه تان تله گذاری کنید ورودی خانه تان است. مقداری از غذای مورد علاقه اش را داخل هریک از تله ها بگذارید تا او را برای داخل شدن فریب دهد. اگر گربه هنوز نزدیک باشد احتمال اینکه با غذا تحریک شود و در قفس مهربانانه شما گیر بیفتد وجود دارد.

آگهی دادن
 همه افراد پوسترهای یافتن حیوانات گمشده را میخوانند. به همین علت شما باید پوسترهایتان را بزرگ تر، درخشان تر و چشم پر کن تر از آگهی تعمیرخانگی ماشین ظرفشویی بسازید ! در این صورت حتما مردم را برای توجه کردن جذب میکند. برای زمینه ی آگهی تان از کاغذ های شبتاب استفاده کنید و همچنین از حروف قطور و به اندازه ی کافی بزرگ که بشود آنها را از داخل ماشین هم خواند. یکی از عکس های جدید حیوانتان را هم در آگهی قرار دهید و البته شماره تلفنتان ، ایمیل و همچنین تعهد پرداخت مژدگانی . آگهی ها را تا مسافت زیادی در محدوده ی جایی که گربه تان ناپدید شده پخش کنید.

تماس با کارشناس
 با پناهگاه حیوانات محلی تماس بگیرید ، همچنین با پلیس محلی و آتشنشانی محل. یک نمونه از آگهی و عکس حیوان را با خودتان ببرید. این اجازه رو بگیرید که آنها را بر روی سایتشان قرار دهید. به خصوص وقتی با پناه گاه حیوانات صحبت میکنید توصیف کاملی از حیوان خانگیتان به کارکنان آنجا ارائه کنید. مدام اطلاعاتتان را با آنها تقسیم کنید و تا زمانی که گربه تان پیدا شود هر 24 ساعت با آنها تماس بگیرید.

استخدام فردی حرفه ای
 برای پیدا کردن حیوانات گم شده هم کارآگاهانی وجود دارند که شما میتوانید آنها را استخدام کنید. کارآگاه حیوانات معمولا با پلیس ها متفاوت است . پس اهمیت بسیار زیادی دارد که شما دقیقا بدانید این کارآگاه ویژه چه کاری برای شما انجام میدهد و چه انتظاراتی میتوانید از او داشته باشید. یعضی از کارآگاهان حیوانات به طور داوطلبانه کار میکنند و بعضی از آ«ها برای اینکار حقوق میگیرند.

پیام بگذارید