بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

یبوست عدم توانایی در دفع مدفوع و دفع توام با ناراحتی در گربه می باشد. زمانیکه گربه مبتلا به یبوست می شود، روشهای ساده ای وجود دارد که با کمک آنها می توان این مشکل را رفع نمود.

1.استفاده از لبنیات در رژیم غذایی گربه. در زمان یبوست استفاده از شیر جهت درمان توصیه می شود. تا زمان برطرف شدن یبوست، از شیر استفاده نمائید. دقت نمائید که استفاده بیش از اندازه شیر در رژیم غذایی گربه منجر به اسهال می شود.

2.به گربه خود کدو تنبل بدید. کدو تنبل منبع فیبر است و می تواند در درمان یبوست موثر واقع شود. کاهش فیبر در رژیم غذایی از عوامل موثر در یبوست در گربه ها است. غذای گربه حداقل بایستی حاوی 7% فیبر باشد. همواره غذاهای با کیفیتی که دارای فیبر بیشتری باشند را برای گربه انتخاب نمائید.

3.اطمینان حاصل نمائید که گربه آب کافی را در طی روز می نوشد. آب در سیستم هضم و حال عمومی گربه بسیار موثر است. کاهش آب در بدن موجب خشک شدن بیش از اندازه مدفوع شده و یبوست را افزایش میدهد. ظرف آب گربه را همیشه از آب تازه پر کنید. غذاهای کنسروی نسبت به غذاهای خشک گربه در مواقع یبوست گزینه مناسبتری است. در صورت مصرف غذای خشک گربه می توانید مقداری آب یا آب مرغ به غذای خشک بیافزایید.

4.اطمینان حاصل نمائید که گربه به اندازه کافی تحرک دارد. عدم تحرک، تنبلی و نتیحتاً چاقی از عوامل موثر در یبوست است. از توپ و اسباب بازیهای مناسب گربه برای بازی او استفاده نمائید. به عبارتی تا حد ممکن گربه را به تحرک وادارید. توجه نمائید که گربه ها برای هضم غذای خود نیاز به فعالیت و تحرک دارند.

به مدفوع گربه توجه نمائید. در صورتیکه موارد فوق را انجام داده اید و همچنان گربه شما مبتلا به یبوست میباشد، حتماً با دامپزشک تماس بگیرید. یبوست می تواند علائمی از بیماری جدی است که نیاز به درمان دارد. بیماریهایی چون تومورهای شکمی، شکستگی استخوان لگن، وجود توده های گرد مو در در دستگاه گوارش حیوان و … نشانه هایی چون یبوست را به همراه دارد.

توجه نمائید که گاهی بی توجهی و ادامه یبوست در گربه موجب مرگ در آنها می شود.

پیام بگذارید