بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

چگونه از چاق شدن گربه مان جلوگیری کنیم ؟
 درست همانند انسانها ، چاقی برای گربه ها نیز خطرناک است . گربه هایی که در خیابان زندگی میکنند به لطف کم غذایی و فعالیت زیاد هیچگاه دچار چاقی نمیشوند ولی گربه های خانگی بیشتر وقت خود را به خوردن و خوابیدن اختصاص میدهند .
روش های زیر میتواند از چاق شدن گربه شما جلوگیری کند :
با گربه خود بازی کنید
 بازی کردن با گربه تان میتوان بخش زیادی از نیاز گربه به فعالیت را تامین کند . میتوانید اسباب بازی های طنابی را به دور خانه بکشید تا گربه دنبال آن بدود و یا از اسباب بازی های دیگر استفاده کنید .
از اسباب بازی هایی استفاده کنید که گربه را به شدت به فعالیت وا میدارند
 یک توپ پینگ پونگ میتواند اسباب بازی بسیار مناسبی برای گربه شما باشد ، زیرا باعث میشود گربه به دنبال آن بدود و فعالیت و ورزش کند .
گربه خود را به گردش بردن عادت دهید
 باور کنید ! میشود گربه ها را آموزش داد که درست مانند سگها با انسان به گردش بروند ولی اگر در شهر یا محله شلوغی زندگی میکنید این کار توصیه نمیشود .
اگر حیاطی دارید که گربه نمیتواند بر دیوار های آن بپرد و بیرون رود محل خوبی برای بازی و فعالیت گربه است .
به گربه خود بیشتر از حد لازم غذا ندهید
 اگر به گربه غذای خانگی میدهید هیچگاه به او بیش از حد لازم غذا ندهید . توصیه میشود از غذای گربه های با کیفیت استفاده کنید زیرا مقدار کمی از آنها برای گربه سیر کننده است و برای سلامتی آنها نیز مفید تر است .
از دامپزشک خود بپرسید که روزانه باید چقدر و چند وعده به گربه تان غذا دهید . اگر گربه ای دارید که چاق است یا اضافه وزن دارد میتوانید از غذا های مخصوص رژیمی گربه استفاده کنید .

پیام بگذارید

X