بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

نگهداری از گربه پس از عقیم کردن برای صاحبان مرحله ترسناکی است و آنها میخواهند راه درست نگهداری از گربه عزیزشان پس از عمل عقیم سازی را بدانند .
با اجرای چند دستور ساده میتوانند به بهبودی سریع گربه خود کمک کرده و پس از جراحی از او به درستی نگهداری کنید .
از دامپزشک خود سوال کنید چه کارهایی را باید انجام دهید
 هنگامی که جراحی به اتمام رسید و خواستید گربه خود را به خانه ببرید ، از دامپزشک در مورد کارهایی که باید انجام دهید سوال کنید و توصیه های دامپزشک را یادداشت کنید .
گیجی و بیحالی پس از عمل طبیعی است ولی اگر گربه بیش از حد بیحال بود با دامپزشک را مطلع کنید . داروی ضد درد موجب حالت تهوع ، سر گیجه و پریشانی در گربه میشود ولی معمولا آنها پس از رسیدن به خانه آرام تر میشوند .
آب و غذا
 مدتی پس از جراحی گربه به صورت طبیعی احساس تشنگی شدید خواهد کرد ، شما باید ابتدا مقدار کمی به او آب بدهید زیرا اگر ناگهان مقداری زیادی آب بخورد ممکن است بالا بیاورد . پس از رفع تشنگی در گربه و مقداری نشانه های بهبودی میتوانید غذا دادن به گربه را آغاز کنید .
به گربه غذای جدید ندهید و از غذایی که به آن عادت دارد استفاده کنید زیرا در غیر این صورت گربه دچار ناراحتی گوارشی خواهد شد . ممکن است گربه کمی بی اشتها باشد ولی اینقدر به او اصرار کنید تا مقداری غذا بخورد .
معمولا پس از یک یا دو روز گربه اشتهای خود را به دست خواهد آورد ، در غیز این صورت با دامپزشک تماس بگیرید .
دارو های آرامبخش و مسکن
 دارو های تجویز شده توسط دامپزشک را مرتبا به گربه خود بدهید و اگر دامپزشک به شما دستور تهیه داروی خاصی را داده است دقت کنید که دارو مخصوص انسان نباشد زیرا دارو های مخصوص انسان در حیوانات اثرات مرگباری را به جا میگذارند .
تمیز کردن زخم ها
 تمیز کردن روزانه زخم و نقاط اطراف آن اهمیت بسیاری دارد . پنبه ای را در پروکسید بزنید سپس آن را به آرامی در محل زخمها بمالید . گربه شما تقریبا 10 روز پس از جراحی نیاز به معاینه توسط دامپزشک دارد ، بخیه ها ممکن است موجب خارش و اذیت گربه شوند پس بهتر است از دامپزشک بخواهید آن را بکشد . اکثر کلینیک های دامپزشکی این سرویس را به صورت رایگان انجام میدهند .
مواظب باشید گربه مکان های زخمی را لیس نزند
گربه ممکن است شروع به لیس زدن بخیه ها کند و باعث باز شدن آنها شود ، مواظب باشید گربه بخیه ها را لیس نزند و در صورت امکان برایش یک قلاده الیزابت تهیه کنید تا نتوانند نواحی زخمی را لیس بزند . در صورتی که بخیه ها باز شود نگهداری از گربه سخت تر است و هزینه بیشتری را نیز طلب میکند .
به گربه خود محبت کنید و به او علاقه نشان دهید
 محبت و توجه به گربه در این دوره بسیار اهمیت دارد و گربه را در دوران بهبودی در وضعیت روحی بهتری قرار میدهد . گربه شما در صورتی که به او محبت کنید و علاقه نشان دهید سریع تر بهبود خواهد یافت .

پیام بگذارید