بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

مهمترین قسمت نگهداری از گربه، تغذیۀ آن می باشد. گربه ها جا نورانی گوشتخوار هستند. گوشت مورد نیاز گربه می تواند گوشت قرمز، سفید، پخته و یا نیم پز باشد. گوشت پخته یا نیم پز که بخوبی خرد شده باشد، به همراه تکه هایی از سبزیجات نیم پز مانند: کاهو،هویج، کرفس و غیره مفید می باشد. اگر گربه شما خوردن سبزیجات را دوست ندارد می توانید آنها را خورد کرده در توری پارچه ای ریخته5 دقیقه بعد از پخت گوشت در همان ظرف (با گوشت پخته) بپزد تا ویتامین ها وارد گوشت شده و توری را با محتویات آن خارج کنید. گوشت پروتئین مورد نیاز گربه را تأمین می نماید. سبزیجات، عناصر معدنی و ویتامین ها بخصوص ویتامین A را که گربه قادر به سنتز آن نیست در اختیار گربه قرار می دهد.رژیم غذایی را می توان به وسیلۀ نان یا غلات که تأمین کنندۀ کربوهیدراتها می باشند متعادل ساخت، اما اینها نباید بخش اصلی غذا را تشکیل دهند.
منابع دیگر پروتئین، ماهی، پنیر، ماست و تخم مرغ می باشد. پروتئین ها، اسیدهای آمینه ای را جهت ساخت و ایجاد بافتهای بدن ضروری می باشد تأمین می نمایند، بنابراین برای رشد و ترمیم حیاتی هستند. حداقل باید10% جیرۀ روزانۀ گربه های در حال رشد را پروتئیین تشکیل دهد؛ در حالی که این مقدار در گربه های بالغ به 6 % جیرۀ روزانه تقلیل می یابد. یک جیرۀ کامل برای گربه ها حداقل باید حاوی 30-25 % پروتئین باشد تا گربه را سالم و قوی نگهدارد. فقط یک بار در هفته به گربه جگر دهید. جگر خام مسهل و شکل پختۀ آن ممکن است در گربه یبوست ایجاد نماید. طحال نیز باعث اسهسال می شود و نباید بیش از دو بار در هفته به گربه داده شود.
بهتر است هم آب و هم شیر در دسترس گربه قرار دهید تا خودش انتخاب کند. همیشه گربه به آب آشامیدنی تمیز نیاز دارد و اینکه چقدر شیر می نوشد مهم نیست

پیام بگذارید