بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی پایتخت

aparat
بهترین بیمارستان دامپزشکی تهران
بیمارستان دامپزشکی پایتخت

یک اختلاف بزرگی وجود دارد بین طول عمر حیوانات خانگی و طول عمر انسان ها، که این شامل نکته های فراوانی خواهد بود.
زمانی که شما عاشق حیوان خانگی خود هستید و ان گم بشود این موضوع درست نیست و ما به عنوان صاحب حیوان اذیت میشویم و این غیر منطقی میباشد.
بهترین کاری که میتوانیم انجام بدهیم این است که دوستان (حیوانات) خودمان رو سالم و سرحال نگه داریم و تا برای همیشه جوان و سالم باشند.
یک تعداد کار ها را باید انجام داد که سبب میشود حیوان خانگی ما، موجودی که ما به ان دل بسته ایم و نسبت به ان مسولیت داریم را با طول عمر بیشتری در کنار خودمان داشته باشیم.
نویسنده کتاب دامپزشکی توسط دکتران دامپزشک، جناب جانی هاسکینس و ریچارد گلدستون توضیح کاملی در باره این فاکتور ها به ما داده اند که خیلی از آنها نکات ریز و درشتی هست که در صورت آگاه بودن میتوانیم برای بیشتر کردن طول عمر حیوان خودمان از ان استفاده کنیم،
 نام این کتاب :
Geriatrics and Gerontology of the Dog and Cat
این فاکتور ها شامل:
بدانید که کی حیوان خانگی شما پیر شده:
در کتابی که پیشتر نام آنرا گفتیم، جناب دکتر جانی هاسکینس در باره گربه و سگ ها نوشتند که، گربه ها در سن کامل بین ۸ تا ۱۰ سال میباشد و ما باید حواسمان به این زمان باشد.

آزمایشات سلامتی
 آزمایشات مربوط به پیری شدیدا به دارندگان حیوانات پیشنهاد میشود توسط خیلی از دامپزشکان، زمانی که گربه شما ۱۰ ساله شده و این آزمایشات باید انجام بشود..
این آزمایشات میتواند کمک کند برای پیشگیری و یا شناسایي بیماری ها یا مشکلاتی که در سن های بالاتر حیوان شما دچار ان خواهد شد، این آزمایشات باید دقیق و کامل انجام بشود، به عنوان مثال این آزمایشات باید شامل تاریخچه و آزمایش های فیزیکی روی دندان، شنوایی، قلب و سینه و و ریه های شکمی و تحقیقات بر روی گوش و چشمان باشد. البته این تنها تمامی آزمایشات نیست، زیرا شما باید فاکتور های چون کنترل وزن و مشکلات انگلی و چگونگی کار کردن خون و تست ادرار هم معمولا پیشنهاد میشود،
 و باز هم تست های دیگری نیز میباشد، به عنوان مثال تست های دیگر بستگی به نشانه های پزشکی بر روی ظاهر حیوان شما هم میباشد که تمامی این آزمایشات باید تمام و کمال انجام بشود.

مواظبت و مراقبت کردن برای جلوگیری از مریض شدن حیوان شما:
مواظب این مساله باشید که حیوان خود را چگونه در خانه یا محیطی ک زندگی میکند نگهداری میکنید، و ان محیط چقد تمیز و مناسب برای زندگی حیوان شما میباشد.
پیرو قانون طبیعت و مبارزه حیوان با بیماری هایی که یک حیوان با ان دست و بچه نرم میکند، گربه هاي خیلی خوب میتوانند مریضی های خودشان را مخفی کنند تا زمانی که درمان ان دیر شود، به همین دلیل شما باید برای درمان گربه خودتان زمان بندی دقیقی را انجام بدهید، که آزمایش ها را تمام و کمال توسط دامپزشک ان حیوان انجام بدهید، گربه خود را چك کنید که به عنوان مثال آیا وزنش کم شده یا عضله های حیوان شما کمتر شده؟ خیلی چیز ها هست که میتواند شامل دقت کردن شما باشه مثل تغیرات در نوشیدن آب، مقدار دستشویی حیوان یا کم شده اشتها و یا اضافه شدن یا کم شدن وزن حیوان شما، یا سرفه کردن حیوان شما یا به سختی نفس کشیدن یا مقدار فعالیت که میتواند شامل کم شدن و یا خیلی زیاد شدن ان باشد، حالت تهوع و اسهال و مشکلات پوستی و خیلی از نکات ریز ودرشتی هست که شما باید همیشه حیوان خودتان را زیر نظر داشته باشید که مراقبت ها یا کارهای لازم را در زمان لازم انجام بدهید.
اگر شما سوالی دارید یا نگران حیوان خود هستید، حتی اگر ان سوال احمقانه به نظر بیاید، راحت باشید و ان سوال را با دامپزشک حیوان خود مطرح کنید، همیشه به خاطر داشته باشید، پیشگیری راحتر از درمان است و پیشگیری به موقع درصد خوب شدن حیوان شما را تضمین میکند …

کنترل وزن:
حیوانات چاق عمر کوتاه تری نسبت به حیواناتی که لاغر تر هستند دارند، به گفته دکتر ریچارد گلدستون در کتابی که نام ان پیشتر ذکر شد چاقی میتواند مشکلاتی را برای حیوان شما پیش بیاورد و این چاقی میتواند سر دسته ي تمامی امراض باشد.اضافه وزن میتواند استرس اضافه تری را بر قلب حیوان شما وارد کند و زمانی که قلب کار خودش را به درستی انجام نداد، این یک مساله خیلی خطرناک است چون باقی ارگان های حیوان میتواند شامل مشکلاتی بشود مثل مغز، جیگر، شش ها، کلیه و خیلی از چیز های دیگر …
با گذشت زمان این مشکلات میتواند بیشتر و بیشتر شود. چندنوع از این مشکلات کافی میباشد که زندگی حیوان شما را در مرز خطر قرار دهد.

نگهداري در منزل:
به زبان ساده تر بگويم، حیواناتی که در خارج از خانه هستند و یا بیشتر به خارج از خانه میروند طول عمر کمتری نسبت به حیواناتی که در محیطی کاملا کنترل شده مثل منزل هستند دارند، به خیلی از دلایل، بیماری های عفونتی، مسمومیت و مشکلات معمولی که سبب کشته شدن حیوان شما میشود.
کنترل و رد کردن بیماری ها برای حیواناتی که سنی از آنها گذشته خیلی سخت تر از حیوانات جوان تر میباشد، چون حیواناتی که سن بیشتری دارند به خوبی یا درستی نمیتوانند ببیند یا بشنوند، این نکته خیلی مهم سبب این میشود که آنها در محیط خارج از منزل آسیب پذیر تر در مقابل خیلی از مسائل اعم از دشمنان، یا ماشین ها باشند.
گربه ها را در خانه نگهداری کنید یا از حیاط استفاده کنید که فنس های کنترل شده دارد و جلوگیری از دسترسی آنها به محیط خارجي دارد.

10 نكته براي جوان ماندن گربه شما(ترجمه)

کنترل محیط اطراف خودتان.
سم ها را خارج از محیطی که زندگی میکنید نگهداری کنید تا دست حیوان خانگی شما به ان نرسد، خیلی از سم های هستند که ما در منزل خودمان از آنها نگهداری میکنیم و اینها میتوانند خطرناک برای حیوانات ما باشند از جمله :
زد یخ
مرگ موش
 تله های که از سم استفاده میکنند
 اشغال و زباله های خود را دور از دسترس آنها نگهداری کنید
 هیچوقت به این فکر نکنید که حیوان شما بهتر میداند چون این مساله درست نیست، شما مسوول ان هستید و تا آنجایی که امکان دارد باید محیط را بدور از مواد شیمیایی نگهداری کنید چون همین جلوگیری سبب این میشود که خطر های بسیار زیادی را جلوگیری کنيد برای مانع شدن به صدمه زدن حیوان شما، چون مریض شدن حیوان به این شکل خیلی جدی است و امکان برگشتی وجود نخواهد داشت

 اشتها:
براي حیوان خود همیشه از غذا های استفاده کنید که شامل بهترین کیفیت محصولاتی و رژیمی میباشند برای مثال میتوانیم چند نمونه از آنها را نام ببریم
Hills Science Diet
 Iams
 Eukanuba
تمامی این ها شامل با کیفیت ترین محصولات خوراکی برای حیوانات میباشند که اینها را باید با مشاوره با دامپزشک حیوان خود برای ان تهیه کنید، ازین رو درنظر داشته باشید که فرمول های غذایی رده بندی سنی دارند و همین مساله سبب این میشود که از غذا هایي استفاده کنید که مناسب برای سن حیوان شما میباشد.
از خوراکی های جانبی کاسته و تا آنجا که ميتوانيد سعی کنید به آنها از خوراکی هایي بدهید که از کالری های کمتری استفاده میکنند… کنترل کالری میتواند کمک به سلامت حیوان برای جلوگیری از چاقی کاذب باشد، پس این مساله را جدی بگیرید.
غذا های که در کنسرو هستند و غذاهای خشک میتواند خیلی کمک به اشتهای حیوان شما و سلامتیش كند، این میتواند به شما کمک کند که اشتهای حیوان خود را کنترل کنید، و این را در نظر داشته باشید که گربه ها عاشق غذا های کنسروی هستند، اما آگر دیدید که گربه شما با اشتها یا عجله طرف ظرف غذایش نیامدبه این دلیل میتواند باشد که مشکلی دارد، لذا هرچه سریع تر با دکتر حیوان تماس گرفته و برای آزمایشات حیوان را به کلینیک ببرید

.10 نكته براي جوان ماندن گربه شما(ترجمه)

ورزش:
ورزش همان اندازه که میتواند برای سلامتی انسان سود آور باشد، برای حیوان شما هم همینطور خواهد بود، ورزش درست برای حیوان شما، به حیوان شما کمک میکنه که وزن خودش را کنترل کند و همینطور سبب قوی تر شدن استخوان ها و عضله ها و همینطور میتواند کمک کند که سلامتی روحی حیوان شما را تضمین کند، پس یک برنامه درست ورزشی را برای حیوان خود از دامپزشک بگیرید…

عقیم کردن و خنثی کردن
 عقیم کردن و خنثی کردن حیوان در واقع یکی از راهکارهایي است که مشکلات سلامتی حیوان را پایین مياورد.عقیم کردن و در اوردن رحم یا درآوردن تخمدان میتواند به خیلی از مسائل کمک کند … بدون این ارگان ها خیلی از مسائل کاسته میشود، مثل سرطان سینه، سرطان تخمدان، عفونت و خیلی از مسائل دیگر سبب جلوگیری حیوان از مریض شدن ان میشود.
مشکلات سلامتی که زمان تولد حیوان به وجود آمده را میتوان با عقیم کردن از بین برد، همینطور در آوردن تخمدان سبب این میشود که حیوان مشکل سرطان تخمدان را نداشته باشد، همینطور عقیم کردن خیلی از مسائل را جلوگیری میکند برای حیوان از جمله سرگردان بودن، فرار کردن، سرکش بودن … همینطور خیلی کمک میکند به کم کردن مشکلات روحی حیوان شما.
کنترل این مساله سبب این نمیشود که شما یک حامی حیوان نباشید، بلکه کمک میکند به طول عمر و سلامتی حیوان شما که این خودش کار بزرگی و لطف بزرگی برای حیوان شما است.
کنترل مسائل روحی حیوان
 برای حیوان خودتان اسباب بازی بخرید، با او بازي کنید و زمان برايش صرف کنید اکثر گربه ها حتی درزمان پیریشان از بازی کردن خوششان میايد و بازی میکنند، این کمک میکند به کاستن مشکلات روحی حیوان شما.

پیام بگذارید